Skocz do zawartości

Stukanie w tylnym prawym kole.


piowo82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy BMW5 e39. Dzis jadac moja beatka zaczelo mi cos stukac dosyc glosmo i w malych odstepach czasu w tylnym prawym kole. Gdy dodaje gazu i jade wiecej niz 50 km na godz to stukania nie slychac ale w momecie gdy zaczynam hamowac silnikiem i predkosc spadnie ponizej 60 km/h stukanie nasila sie bardzo i doslownie wali. Ale gdy znowu przyspiesze to stukanie nie wiem czy znika czy poprostu go nie slysze. Zjechalem z trasy i na parkingu poprosilem kolege zeby powoli ruszal autem do tylu i do przodu ( okolo 7-10 pelnych obrotow kola) i stukanie slychac w wiekszych odstepach czasu ale gdy przyspieszyl to co ulamek sekundy jest stuk.Przyczyn chyba moze byc duzo, znaiomi podpowiadaja ( lozysko,hamulce, zawieszenie,przeguby, dyfer) ale przeciez nie bede wymienial wszystkiego. Nie mam pojecia jak sie zabrac do jakiejkolwiek diagnozy. Jezeli ktos uborykal sie z podobnym problemem to prosze o pomoc. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem akumulator. Siedzi dobrze. Ten stuk w kole wydaje mi sie ze moze to byc charakterystyczne stukanie dla rozwalonego przegubu ale pewny nie jestem. Auto kupilem miesiac temu i jak zauwarzylem to na tylnej osi sa zalozone nowe nakretki co trzymaja piaste wiec cos bylo robione. jako takiego luzu na kole nie ma. nie mam pojecia;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrocilem bunia z kosciola i przez kilka kilometrow nasluchiwalem stukania i cisza. Stukanie ustalo. Ale wydaje mi sie ze ono powroci. Wydaje mi sie ze lozysko mozna wykluczyc bo jakby to bylo zrypane to waliloby caly czas. dobrze mysle? Na rolki nie mam za bardzo gdzie podjechac, mieszkam na wsi i do najblirzszego diagnosty 30 km. Daloby rade to zdiagnozowac jakos w domu samemu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 tygodnie później...
Moźe głupie ale sprawdź czy masz dokręcone koło

Nie głupie. Jeden koło kiedyś przyjechał do mnie i mówi że mu koło stuka. Zdjęliśmy kołpaki i jedna śruba już była tak wykręcona że leżała luzem w gnieździe :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrocilem bunia z kosciola i przez kilka kilometrow nasluchiwalem stukania i cisza. Stukanie ustalo. Ale wydaje mi sie ze ono powroci. Wydaje mi sie ze lozysko mozna wykluczyc bo jakby to bylo zrypane to waliloby caly czas. dobrze mysle? Na rolki nie mam za bardzo gdzie podjechac, mieszkam na wsi i do najblirzszego diagnosty 30 km. Daloby rade to zdiagnozowac jakos w domu samemu??

Określ sobie czy stuki są na równej nawierzchni czy dziurawej

Bo mogą to być tuleje wahacza.

Druga rzecz, jeśli na lewarku szarpanie i kręcenie kołem nie wykaże luzu lub oporu to łożysko też można wykluczyć.

Właśnie dobrze byłoby jednak wjechać na rolki na diagnostyce.

Bo jeśli to będzie dyfer to bez odpowiedniego obciążenia (czyli szarpanie ręką na lewarku) nie będziesz nic słyszał. Rolki będą symulować tryb jazdy. Auto będzie się jakby toczyć a na napęd i zawieszenie będzie działać realistyczne obciążenie.

Edytowane przez fast-bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.