Skocz do zawartości

E46, 320i - 2004r, wymiana dyferencjału


Kubiak121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prawdopodobnie mam do wymiany dyferencjał. Z tego względu mam do Was kilka pytań:

- na realoem doczytałem się że pasować do mego auta będzie tylko dyferencjał z każdej 320i oraz 320Ci, na allegro czytam że może być też z 318 - co o tym sądzicie ? od jakich modeli będzie pasować ?

- będzie ciężko trafić na dyfer do kupienia zamontowany w aucie dlatego chcę zapytać jaki powinien być luz między wałem a półosiami? Chodzi mi o poziom obrotu wałem do momentu ruszenia półosi. Ile powinien się obrócić wał bez ruchu półosi ?

Ponoć u mnie ten obrót jest za duży i stąd stuki przy zmienia biegów i puszczaniu sprzęgła.

- jak można zdiagnozować stan dyferencjału (albo przynajmniej zminimalizować ryzyko kupna szrotu)

 

Dzięki za pomoc i zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz m54 polifta to tylko duża głowa czyli nie szukaj od 318i od 320i przed liftem myślałem że o przedlifta chodzi :mad2: od 323i 325i 328i 330i podejdzie tylko najlepiej o podobnym przełożeniu i jak kupisz z 330i 3.38 też chyba były to trzeba flansze na połosie przełożyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz może być minimalny. Gdzieś jest film na YouTube jak ktoś w e46 rusza wałem. Właśnie taki luz miałem.

 

Po wymianie dyfra luz jest minimalny wal lekko ma luz praktycznie nie ma tego martwego miejsca zanim ruszy się półoś. Pamiętaj że dyfer i skrzynia też ma swoje luzy to wszystko widać dopiero na wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.