Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy możecie mi napisać czym różnią się modele "1" sprzed i po liftingu? Jest jakaś tabela porównawcza?

Nie wiem czy tu mogę pisać o tych sprawach, może jest już jakiś wątek w tym temacie, ale dopiero uczę się tego forum i jeszcze błądzę :lol:

Zewnętrznie: lampy tyl, wewnętrznie: inny kształt dolnej/srodkowej czesci deski rozdzielczej, wstawki materiałowe na boczkach drzwi. Napęd : całkowicie inna generacja silników PB oraz ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Przedni zderzak jest zupełnie inny, światła przeciwmgłowe w przedlifcie są okrągłe a w polifcie prostokątne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E81 - 3-drzwiowy hatchback, E82 - coupe, E87 - 5-drzwiowy hatchback, E88 - cabrio.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuj żelazo póki gorące...

A więc, czy mogę wrzucić tu linka z ogłoszenia? Może ktoś z Was będzie mógł mi podpowiedzieć coś. Powoli się rozglądam, a takie coś mnie interesuje :)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-2-0-benz-100-bezwypadkowy-klimatronic-stan-idealny-ID6zmKlg.html?requestFromAd=1&track


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-duz-kol-nawi-klimat-parkt-alufe-chrom-tempo-sart-stop-ID6AnABL.html#ed03bb5422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto z pierwszego linka na pewno nie pochodzi z 2008r.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się uda, to koniecznie szukaj z ekranem/navigacją. Tak na prawdę to navigacja, to zaledwie ułamek tego, co tam można wyświetlić przez Idriva. Z autopsji :-)
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuj żelazo póki gorące...

A więc, czy mogę wrzucić tu linka z ogłoszenia? Może ktoś z Was będzie mógł mi podpowiedzieć coś. Powoli się rozglądam, a takie coś mnie interesuje :)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-2-0-benz-100-bezwypadkowy-klimatronic-stan-idealny-ID6zmKlg.html?requestFromAd=1&track


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-duz-kol-nawi-klimat-parkt-alufe-chrom-tempo-sart-stop-ID6AnABL.html#ed03bb5422

 

auto z pierwszego linka stoi w ogłoszeniach już chyba od lutego kiedy to zaczynałem szukać auta od siebie. sprzedający jest chyba handlarzem bo widziałem parę innych aut na zdjęciach koło tego domu. osobiście go nie oglądałem ale warto mieć to na uwadze.


co do drugiej to kolor tapicerki dla mnie jest dyskusyjny ale to kwestia gustu.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. a czy to nie oznaka, że z autem jest coś nie tak? skoro taki fajny egzemplarz jeszcze nie znalazł kupca...


ad.2. fakt, kolor tapicerki jest specyficzny, nie widziałam na żywo, więc nie wypowiem się ;) może w rzeczywistości jest całkiem całkiem?

czy ktoś z Was spotkał kiedyś ten kolor skóry w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten pierwszy to albo koleś źle wpisał rok, albo nie miał przodu i tyłu i ktoś mu wstawił to z przedlifta. Rok łatwo zweryfikować prosząc o VIN.

Ten drugi to niestety handlarz sprzedaje i to jest największa wada tego auta patrząc tylko na ogłoszenie. Wiadomo jak ciężko o uczciwego handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam możliwość kupienia E87 w ubogiej wersji 2.0 w ropniaku (M47N2) 122km z 2006 roku za niską cenę. I ta cena mnie przyciąga i odpycha jednocześnie 14k. Na co zwrócić uwagę przy tym aucie ?? (Turbina po regeneracji 2 lata temu niedawo wymieniona dwumasa) Wizualnie auto wygląda naprawdę OK delikatne ryski lekko wgniecione drzwi brak korozji wstępnie silnik na suchy wygląda auto zrywne nic nie stuka nie puka jak się przejechałem. Nie działają czujniki parkowania i ciągle się świeci kontrolka ręcznego ... Ale auto sprawia ogólnie wrażenie na bardzo ok ... Co myśłcie ? na co zwrócić uwagę jak myślicie to mina na kołach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słabo wyposażone 118d, pewnie z niemałym przebiegiem, nie może kosztować nie wiadomo ile, ponieważ nikt tego by nie kupił. Grunt to dokładnie zweryfikować stan i ocenić ile trzeba włożyć, niedziałające pdc to pewnie klasycznie zalany moduł. Jeżeli chodzi o kontrolkę ręcznego to warto sprawdzić poziom płynu hamulcowego :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji chciałbym wszystkich przywitać. :mrgreen:

Zbieram się do kupna E87 116d/118d/120d, jakoś w połowie sierpnia nadejdzie wyczekiwany czas. Na zakup mam 25k zł, jest to już górna i nieprzekraczalna granica, i tak podniesiona względem pierwotnej kwoty. Rozważam albo zwyczajnie kupić auto w tym przedziale, albo ze względu na częste opinie o wyeksploatowanym rozrządzie poszukać samochodu do ok. 20k zł, a resztę kwoty przeznaczyć na wymianę rozrządu u polecanych braci Fąfara plus ewentualnie konieczne lub ważne usterki. Oczywiście w tych 25k zł nie liczę podstawowych rzeczy po kupnie, tj. wymiany oleju, filtrów itp. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kusi mnie taka opcja z tego względu, że miałbym rozrząd wymieniony przez fachowców i nie musiałbym się nim przejmować przez najbliższe kilka lat, a to w końcu jedna z najdroższych usterek w tym aucie. Nie znam się szczególnie na motoryzacji, dlatego zależy mi na radach bardziej doświadczonych i wyedukowanych kolegów. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podejście słuszne, tylko teraz znajdź godne e87 z n47 za 20k.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jakoś w sierpniu sprzedawał swoje e87 2007r 2.0d 143KM, czarna, po wymianie rozrządu, sprzęgła i dwumasy, bezwypadek, dwa komplety opon prawie nowych opon. Użytkuję je obecnie... Co do ceny to myślę że będzie ona oscylować w okolicach 21k...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post chciałbym się serdecznie przywitać:)


Od niedawna chodzi mi po głowie pomysł zakupu BMW E87 - tylko, że ja w kwestii aut jestem zielony i znalazłem takie:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-z-niemiec-serwisowana-climatronic-alu-ID6AojGG.html


Jak myślicie czy to w miarę fajna oferta czy może niekoniecznie ?:) Poczytałem trochę ten temat ale ewentualnie na co mógłbym zwrócić uwagę jeżeli się wybiorę na oględziny takiego auta?


Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie można takim autem wracać na kołach, chyba, że lawety..jest niedopuszczone do ruchu, nigdzie nie zarejestrowane. To n43 więc trzeba sprawdzić stan silnika.


Type code: UE51

Model: 118I UL (EUR)

E-F-R series: E87 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N43

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 668 - SCHWARZ 2

Upholstery code: EAAT - STOFF ELEKTRA/AN

Prod.date: 2008-10-20

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CC Auto start/stop function

S1CD Brake Energy Regeneration

S2BT BMW LA wheel/double spoke 222

S4CG Interior trim strips "satin-silber" matt

P7RP Advantage package

P7RS Package Comfort

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S9AA Outer skin protection

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S473 Armrest front

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S698 Area-Code 2 for DVD

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę upierał się do bólu.Kupując nowe auto na prawdę warto kupić je z Idrivem i ekranem nawigacji( to tylko jedna a wielu,wielu funkcji do wyświetlenia na ekranie ).

1er jest niestety bardzo, bardzo mało z tym wyposażeniem.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie że lepiej. Nie patrząc oczywiście na różnice cenowe. Lepiej mieć niż nie mieć. Mimo że cały ten system już się postarzał względem chociażby smartfonów. Edytowane przez 0okm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej. Nie patrząc oczywiście na różnice cenowe oczywiście. Lepiej mieć niż nie mieć. Mimo że cały ten system już się postarzał względem chociażby smartfonów.

 

Zgadzam się.. ja akurat nie dopłaciłem , bo sprzedający nie wiedział, jaki to unikat ( Idrve+ekran ) w 1er :norty: :cool2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.