Skocz do zawartości

X3 184km vs X3 lift 190km


klosl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako Nowicjusz i prosze o radę...

W chwili obecnej miałem x3 przed liftem 2013 rok w ladnej wersji wyposażenia z m pakietem. Sprzedałem kilka dni temu i prawdę mówiąc mam większy dylemat co kupić. Nowe x3 bez wad wieku dziecięcego za min 2 lata...

Testowałem ostatnie dni x6 (kupa straszna względem praktyczności) odpada, w dodatku pali 12 minimum a nie samochodu nie potrzebuje do POMu.

 

To moje 3 BMW z silnikiem zawsze 2.0 D... Lubię diesle :)

 

Samochód kolejny kupuje na 2 lata, i zamierzam zrobić ok 60-70 tys max.

Zastanawiam sie nad 20d 2016 rok x3 lub 35d 2015. W tym drugim boje sie tez spalania i dużej utraty na wartości ...

Niestety te silniki są znacznie droższe nowe i znacznie mniej chciane na rynku wtórnym ... Taki nietyp w x3

Moje x3 przy mojej raczej ciężkiej nodze na 100km paliło w mieszanej ok 8,5 litra. Z chipem vtech na ok 210 km i + 70nm.

Wystarczało choć kusi mnie te 35d. Cena ok 60000 droższe w podobnej konfiguracji. Za dwa lata wyjdzie nowe x3 ale czymś trzeba do tego czasu jeździć. W poniedziałek mam dostać jeszcze x5 25d ale obawiam sie ze będę sie w tym złe czuł ...

 

Czytałem wiele waszych wątków i bardzo prosze o pomoc i wyrażenie własnej opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nie lubi... Mam znajomego w serwisie i ostrzegał mnie przed znacznie większymi kosztami obsługi, ze tarcze z przodu lecą jeszcze szybciej. Samochód jest cięższy i łatwo je pokrzywic. Moze to i wiele innych to pierdoły ale jak wcześniej napisałem zawsze jeździłem 20d od 163/177/184 i cenie ich niezawodność :) nigdzie nie mogę znaleźć real tych testów spalania w tym aucie przy rożnych prędkościach. Wiem ze nowe x6 to średnio 12 bo jeździłem ale ten samochód jest mniejszy i lżejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli "bolą" Cię wysokie koszty serwisu (a niestety takie będą) to się dobrze zastanów, ale... swoją drogą jak się "szarpniesz" na 35d to niestety musi Cię stać i na utrzymanie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za wypowiedzi:) wybrałem znowu F25 2.0D 190 Mpaq po lifcie ale w jeszcze wyższej opcji wyposażenia :) poczekam 2 lata na nowszy model. Cena za 2016 rok 35d jest równa modelowi X6 ...

Niemniej jednam martwi mnie jedna rzecz a mianowicie moc. Moja poprzednia f25 z 2013 roku miała 184 km i była znacznie żwawsza niż obecny model. Jeżdzę od tygodnia, obecnie 1500km przebiegu i niestety tak i skrzynia jak silnik działa jakby chciał a nie mógł :( czy to normalne ? Dobrze znam ten samochód bo jeździłem 3 lata i ten nowy silnik niby mocniejszy jest muł ... Czy te silniki maja jakaś blokadę elektroniczna na dotarciu czy o co chodzi ? Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeździłem zarówno 184 KM jak i 190 KM wersją. Wersja poliftingowa jest znacznie żwawsza, dlatego dziwi mnie, że w Twoim przypadku jest dokładnie odwrotnie.

Czy nowe auto też jest zchipowane? Myślę, że to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.