Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

2.0i przy spokojnej jeździe ma spalanie poniżej 5l/100 a kultura pracy przynajmniej jest jakaś.
:lol:

Chętnie zamienie na takie 20i.

A widzisz, jak ktoś jest zabetonowany, że tylko dyzel, bo mało pali, to może się nieźle zdziwić ;) Kumpel w 320i miał rekord koło 4.5l/100 przy wleczeniu się tempem Fabii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w 320i miał rekord koło 4.5l/100 przy wleczeniu się tempem Fabii ;)
Kumplowi gratuluję wytrwałości - niech dalej czerpie "przyjemność" z jazdy. :wink:

Pozwolisz, że na tym zakończe, żeby nie ciągnąć OT. :cool2:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

MI się teraz udało Szczecin - Świnoujście przez Niemcy nie było sensu się spieszyć bo kotki.

330i b48 322ps/485nm jechaliśmy załadowani po brzegi średnio 60-100

Spalanie wyszło 6,2 :mrgreen:

W mieście pali mi za to 12-15 :cool2:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tym silniku b46 252KM 8.2 srednie z prawie 12kkm normalna ciut szybsza jazda od wiekszosci.... malo miasta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Odpisałem Ci na PW ale napiszę i tutaj dla potomnych:


wszystko zależy od Ciebie. Przy spokojnej jeździe można spalić mało benzyną jak i dieslem, przy ostrej diesel dalej pali grosze a benzyna już niestety nie :)


U mnie 328i w xdrive (przy RWD odejmij litr):


miasto eko 10-11

miasto normalnie 12-13

miasto ogień 15+


trasa do 130 7-8

trasa do 160 8-9

trasa ogień 10-12


Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12 trasa ogien :D haha to by trzeba było okreslic co to jest ten ogien


dla mnie ogien to wyprzedzam wszystkich a na autobanie w reihu jade ile fabryka dala -mini f56 JCW po chipie na 290 koni w takich warunkach mi palil 14-15 wiec obstawiam ze f30 cięższe powinno więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przepraszam, nie udało mi się nigdy zrobić całej trasy 200 km/h :)

Ogień dla mnie to jazda 160-180-200, czasami do zamknięcia szafy ale też 120-140 jak ktoś nas zwolni. W takim tempie zrobiłem ostatnio Przemyśl - Balice i wyszło 12 z groszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie udało mi się nigdy zrobić całej trasy 200 km/h :)

Ogień dla mnie to jazda 160-180-200, czasami do zamknięcia szafy ale też 120-140 jak ktoś nas zwolni. W takim tempie zrobiłem ostatnio Przemyśl - Balice i wyszło 12 z groszem :)

 


Można powiedzieć, że trasa prawie ta sama i tempo - 318d po chipie 6,7 Ale brakuje tej frajdy co w pb :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Moja obecna e90 z 320i automat ma już 13lat. Czas na zmianę :)

Będę szukał f30 w automacie po lifcie 2015-2016 tylko benzyna.

Auto raczej tylko z polskiego salonu, bo historia jasna. Mój budżet maksymalny to 75000zł.

Co do silnika to zastanawiam się miedzy 320i 184KM a 328i 245KM. Który ma mniej wad? Głowne kryterium to jak najmniejsza awaryjność jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po 2015 można brać w ciemno każdy z tych silników?

Czy w USA były te same silniki?

Idealnie od 04.2015 - wtedy 'weszły' wszystkie poprawki jakie były do tego silnika.

W USA to samo, ale trzeba uważać na odmianę N26 - miała jakieś dodatkowe filtry etc. na Kalifornię bodajże. I ten niby awaryjny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tutaj ktoś f30 z usa z silnikiem 328 i? Czym się różnią silniki 328I od 328XI?

 

Xi ma 4 naped, 328i RWD



Offtop:


Jak coś to sprzedam swoje 335i jak ktoś tam szuka.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Tam auta są o wiele tańsze niż w europie i na aukcjach wszystko widać jak wygląda dane auto. Sa firmy ktore się specjalizują w sprowadzaniu aut z USA i dostarczają Ci je pod dom. Stan auta jest weryfikowany na miejscu. Można kupić 2letnie auto delikatnie stukniete w bok. Znalazlem na aukcji taką wlaśnie bmw f30 2017 330i w tylne drzwi lekko wgniecione. Lub też inną 330i po delikatnym gradobiciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Tam auta są o wiele tańsze niż w europie i na aukcjach wszystko widać jak wygląda dane auto. Sa firmy ktore się specjalizują w sprowadzaniu aut z USA i dostarczają Ci je pod dom. Stan auta jest weryfikowany na miejscu. Można kupić 2letnie auto delikatnie stukniete w bok. Znalazlem na aukcji taką wlaśnie bmw f30 2017 330i w tylne drzwi lekko wgniecione. Lub też inną 330i po delikatnym gradobiciu.

 

Proporcjonalnie do tego co zyskasz, stracisz przy odsprzedazy. Auta ze stanow ( a ze w 99% sa bite) sa bardzo trudne do sprzedania. Przetestujesz to sie przekonasz. Ja sprzedawalem kiedys bezwypadkowego forestera ( sciagniete na mienie) ze Stanow i poszedl po pol roku 30% ponizej ceny rynkowej.

Najlepsza nauka to dostac po lapach, wiec zrob po swojemu i pozniej drugi raz bledu nie popelnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Tam auta są o wiele tańsze niż w europie i na aukcjach wszystko widać jak wygląda dane auto. Sa firmy ktore się specjalizują w sprowadzaniu aut z USA i dostarczają Ci je pod dom. Stan auta jest weryfikowany na miejscu. Można kupić 2letnie auto delikatnie stukniete w bok. Znalazlem na aukcji taką wlaśnie bmw f30 2017 330i w tylne drzwi lekko wgniecione. Lub też inną 330i po delikatnym gradobiciu.

Dolicz cło, akcyzę, VAT, koszty sprowadzenia, konwersji. Opłaca się więc jedynie sprowadzanie samochodów, których w stanach nikt nie kupi ze względu na poważne uszkodzenia. Nie bez powodu samochody z USA są tańsze, bo albo spawany z dwóch albo topielec. Jak ciocia z Ameryki nie sprezentuje beemki to jest to wariant tylko dla przedkładających dobre wyposażenie pojazdu i cenę nad własne bezpieczeństwo.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.