Skocz do zawartości

(M54b22 320ci) chwilowe tracenie mocy, gasniecie


ciorny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Przekopalem forum i bylo kilka podobnych tematow ale nie identyczny problem, mianowicie:

 

Co jakis czas raz na 2-3 dni na okolo 30 min auto traci moc jakby mu 2 gary odlaczalo, slabo sie napedzia, ma problem z odpaleniem, przy lekkim dodaniu gazu obroty spadaja jakby sie dlawil, gasnie przy probie ruszenia, trzeba dac wiecej gazu.. i gasnie tez czasem sam z siebie przy hamowaniu np., nie wywala zadnej kontrolki na zegarach gdy tak sie dzieje. Slabo sie wkreca na obroty itd.. nie ma zasady kiedy tak sie dzieje

 

Po kilkukrotnym zapaleniu i zgaszeniu silnika wszystko wraca do normy, auto ogolnie jest w mega stanie zsdbane itd.. wedlug mnie czujnik polozenia walku nawala, albo gdzies mu styki nie lacza, i pytanie czy to moze byc spowodowane czujnikiem polozenia walka i gdzie one sie znajduja? Spryskalbym mu styki jakms komtaktem moze by pomoglo ale nie mam pojecia gdzie one sa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa czujniki wałków i na pewno nie jest temu winny czujnik wałka ssącego. Jak już to wydechowego a bardziej czujnik wału...choć bardziej stawiał bym na przepustnicę albo nieszczelności w dolocie.

 

mysle ze jakby była nieszczelność w dolocie to problem występowałby ciągle, lub mniej albo wiecej, a to jest tak, że albo silnik pracuje idealnie albo własnie tak jak opisałem.

z tego co pamiętam poprzedni właściciel robił coś z układem wydechu jakieś tam naprawy/wymiany były, może rzeczywiście coś z tym czujnikiem się dzieje, jakbym wiedział dokładnie gdzie on się znajduje, pokombinowałbym coś.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie chyba ta wtyczka, kiedy nią poruszałem i odpaliłem silnik to minęło..

pokombinuje z tym i dam znać jaki efekt i po podłączeniu kompa zobaczymy jakie błedy pokaże :)

jest jeszcze podobna wtyczka znajduje się niżej i jest wpinana pod skosem do góry prawo, to tez pewnie jakiś czujnik jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.