Skocz do zawartości

Hamulce, piszczy lewy przód e60 525i n52


krzysiek4472

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od paru dni zaczął piszczec lewy przód, szczególnie przy rozgrzaniu i jak auto się toczy.

Dziś podnioslem auto na lewarku i zakrecilem kołem.Koło robi około pół obrotu może ciut więcej bez problemu potem ociera o klocek.

 

I tu pytanie czy to tarcza do wymiany? Nie mam żadnego specjalnego narzędzia do sprawdzenia czy jest krzywa na oko jest ok, rant jest mały.

 

Normalnie bym pojechał do mechanika z tym tylko ze mieszkam w Nl a tu mechanik kosztuje jak aso w Pl a aso to już kosmos ;-)

 

Czy mogę podejrzewać w takim przypadku coś innego jak tarcza??

Tloczek, ręczny czy choćby klocki?

 

Czy samo to ze kolo nie może swobodnie zrobić obrotu przesądza już sprawę z tarcza?

 

Jak hamuje nie czuję specjalnej różnicy tzn nie ściąga mnie na lewo, może ewentualnie czuje mniejszy opór na pedale ale tego pewnym być nie mogę, porostu może sobie wmowilem bo wiem ze coś nie gra :-D

 

Jeszcze jedno pyt

Szukałem już na zaś tarcz i klocków. Tarcze oczywiście ori ale widzę że do mojego modelu są dwa rozmiary i tu pytanie dlaczego i jaki kupić, jak coś :) e60 n52 2,5i lim 07/2005

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Po dokladniejszych oglecinach, pisk oraz to ze nie można swobodnie obrócić kołem spowodowane jest ocieraniem o indykator tzn. Klocki się kończą i powoli trzeba się brać za wymianę.

 

Co do tarcz, pytanie wciąż aktualne jaki rozmiar i dlaczego są dedykowane 2 rozmiary ido jednego modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Co do tarcz, pytanie wciąż aktualne jaki rozmiar i dlaczego są dedykowane 2 rozmiary ido jednego modelu.

 

Pozdrawiam

 

Mniejsze tarcze są do 525i M54 a większe do 525i N52. Do twojego idą te: https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa/tarcza-hamulcowa-oe-bmw,3351.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezior, sprawdzałem reolem i zgupialem dlatego pytam na forum bo tam są podane dwa rozmiary.

 

Guzior2, dzięki za odpowiedź, teraz wiem co i dlaczego ;)

 

To co zamawiam i do roboty ;)

co do wyboru klocków i tarcz nie będę już tu przynudzal bo wiem, że temat był tu " mielony " wiele razy choć ori tarcze to spory wydatek :|

 

Klocki 100 % bosch, polecam 5 lat przejezdzily i piski dopiero na finishu choć trochę pyla ;)

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.