Skocz do zawartości

530d posiada pompke wspomagajaca obieg wody w układzie?


szarmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Odkąd kupiłem moje auto, temp. silnika w trasie nigdy nigdy nie osiągnęła optymalnej wartości. Jadąc w trasie podejdzie może o 5 mm ponad niebieskie pole i tyle. Kiedyś jak padł mi akumulator odpaliłem auto i chodziło sobie na luzie dobrą godzinkę to wtedy doszło do połowy. Jeden jedyny raz.

Byłem ostatnio u mechanika w sprawie wymiany oleju i wspomniałem mu o tym temacie to doszło do tego że pod elektrozaworami nie mam pompki wspomagającej obieg wody w układzie. Chłopak pokazał mi jak to powinno wyglądać w silniku benzynowym. Problem w tym, że u mnie nawet jeśli okazałoby się że pompki nie ma bo ktoś ją wymontował to i tak nie ma wtyczki dla niej. Są elektrozawory podłączone a pod nimi nie ma nic.

Czy tak powinno być? Czy ta pompka znajduje się gdzieś indziej? czy może w ogóle jej nie ma?

Nie wiem czy iść w wymianę termostatu czy drążyć temat tej pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska temp. podczas jazdy za miastem, to ewidentnie padnięty termostat lub termostaty. W 530d z twojego rocznika występuje przeważnie tylko termostat główny, w tych nowszych jest dodatkowo jeszcze termostat egr. Musisz sprawdzić, ile masz tych termostatów i je ewentualnie wymienić. Nie jest to napewno wina pompki cyrkulacyjnej, której faktycznie nie ma przy elektrozaworach. Pompka ta znajduje się przy webasto, więc jeżeli webasto jest uszkodzone lub ktoś je wymontował, to tak jakbyś nie miał wogóle tej pompki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.