Skocz do zawartości

Temperatura. Przekracza mi prawie do następnej kreski


Franc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Czy to jest normalne przy wysokiej temperaturze na dworze jak troche pojeżdze to mi przekracza temperatuta na wskaźniku za środkową kreskę ale delikatnie. Jeszcze nie doszło mi do natępnej. Czy mam sie bać ze wisko czy może coś z układem chłodzenia. Jeśli to jest wisko to jakie są to koszty wymiany nowej i używanej. Poradzcie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test wiska, który ja nazywam "Idle" :8) :mrgreen: (od najbardziej okrutnego testu termicznego, któremu Mercedes poddaje każdy swój samochodzik w ramach prób).

 

Po dłuższym jeżdzeniu po mieście, zatrzymaj samochód i zostaw na 5-10 minut z włączonym silnikiem.

 

Jeżeli wskazówka zacznie wychylać się w prawo, ale w pewnym momencie zatrzyma się np. na drugiej białej kresce, to pół biedy - wisko nie jest do końca sprawne, ale jeszcze działa.

 

Jeżeli wskazówka powędruje aż do czerwonego pola, masz padnięte wisko. (Ale wydając tę opinię zakładam, że na trasie w upale nie masz w aucie problemów z utrzymaniem odpowiedniej temperatury).

 

Przy dużym wzroście temperatury podczas testu, nie gaś silnika od razu tylko włącz ogrzewanie i dmuchawę na wysoki bieg, przez kilka minut. Albo zrób delikatną rundkę, żeby go najpierw schłodzić.

 

Cena nowego wisko >150 PLN. Na używki szkoda kasy.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę 0,03PLN.

 

Podczas gorącego dnia, kiedy silnik pochodzi, jest gorący i samochód postoi trochę - wtedy właśnie visko dmucha najmocniej. Znaczy powinno dmuchać najmocniej. Wtedy wystarczy przytrzymać (nadal na postoju) silnik na wyższych obrotach (coś koło 3krpm). Najpierw standardowy odgłos odrzutowca, jednak po minucie visko odpuszcza i jego obroty spadają.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.