Skocz do zawartości

[318i] 118km Piszczy na rozgrzanym silniku


WJKCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna borykam się z problemem pisku (coś jak pasek) pod maską, co udało mi się ustalić to iż:

- Piszczy po osiągnięciu temp. pracy (godzina 12), ale nie zawsze.

Jeśli chcę usłyszeć piszczenie po odpaleniu (od zimnego silnika) czekam na 90 stopni jak już osiągnę tą temperaturę kilka razy kręcę do 2,5 - 3 tyś najpierw silnik przestaję równo pracować a po chwili zaczyna piszczeć. :mad2:

-Zdarzyło mi się że silnik sam łapał obroty tak do 1,5- 2 tyś. (nie wiem czy to się wiąże) po dodaniu gazu sytuacja się normowała (0,8-0.9 tyś) lub obroty spadały nawet do 0,5 tyś. (zanim zaczęło piszczeć)

-Jak piszczy wyciągnę bagnet to nie piszczy

-Zdjąłem pasek w sumie to oba i też piszczy ale jakby trochę słabiej, a i po zdjęciu pasków obroty się bardzo ładnie trzymają.

 

Może mnie ktoś nakierować co to może być?

 

Test zegarów 9.0 pokazuje 13,7V (na odpalonym silniku)

 

Podrzucę filmik z piszczenia jak się uploaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vacuum masz tutaj: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=BL31-EUR-03-2000-E46-BMW-318Ci&diagId=11_2071

 

Ale to nie brzmi jak pompa a bardziej jak któreś łożysko. Ale piszesz, że po zdjęciu pasków też piszczy.

 

Odgłos kończącej się odmy to to też nie jest.

 

Jestem bezsilny niestety : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik wskazuje na kończące się koło pasowe wału, oczywiście w oparciu o ten filmik bo jestem na "wyjeździe" ale to też nie pasuje bo koło powinno mieć luz, a ja go nie czuje...

Też jestem bezradny... :mad2:

Dzięki za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem ogarnięty :D

Winą za piszczenie obarczam filtr odmy, po wymianie filtra i przewodów wszystko gra.

Obroty już nie spadają i nic nie piszczy :D :cool2:

 

Sponsorem imprezy firma febi, koszt 190 cebulionów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.