Skocz do zawartości

[E60] Siedzenia komfort. Nie wysuwa się część pod nogi.


enzo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam fotele typu komfort. Zauważyłem, że na pozycji pasażera nie działa mi ta część wysuwana pod udami. Wciskam przycisk, słychać, że mechanizm pracuje jednak fotel się nie rusza. Dodatkowo ta wysuwana część bardzo lekko się przesuwa, jest niestabilna, inaczej niż po stronie kierowcy. Zauważyłem ze dwa-trzy razy, że wsiadający ludzie na pozycję pasażera do mojego auta widząc, że ta część fotela pod udami jest regulowana wysuwali ją ręką jakby na siłę zamiast używając przycisków. Nie zdążyłem zwrócić uwagi. Może to powód uszkodzenia? Jak naprawić taką usterkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo rozbierania ? Raczej nie. Odkręc tą wysuwaną czesc ( 2 srubki) wyciąg plastik i odkrec kilka- kilkanascie torx i wyciagniesz cały mechanizm. Dalej okrecasz kilka torx i zdejmujesz obudowe. Jeśli ten plastikowy trybik Ci się nie rozbadł na niewadomo ile czesci ( zazwyczaj na 2) to w moim przypadku został poklejony poxipolem wczesniej odpowiednio oczysczony i słuzył kilka lat bezawaryjnie. W moim wypadku wazne ze zadko regulowałem bo tylko ja jeździłem jednak nigdy nie zawiodło. Pozdrawiam i miłego działania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie ta część jest uszkodzona. Podobnego tematu niestety nie widzę.

Rozbierałem fotel i uszkodzona jest zębatka - po prostu połamana, za mocno by ją skleić. Czy znajdę gdzieś samą zębatkę czy potrzebny będzie nowy cały mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Moje zębatka nie nadawała się do sklejenia gdyż rozsypała się w drobny mak. Udało mi się kupić zębatkę za 270 zł co uważam za kosmiczną kwotę jeśli chodzi o taki element. Trochę trzeba było się nagimnastykować żeby wskoczyła na tulejkę ale jakoś się udało i regulacja działa jak należy. Dzięki za pomoc Panowie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.