Skocz do zawartości

[E46] 330d 2004 Problem z licznikiem i nawigacją


Rufuse46

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Cześć, Panowie Panie spotkała mnie dzisiaj bardzo niemiła niespodzianka a mianowicie:

Jadąc sporą trasę po ok 50km zauważyłem, że wyłączył mi się duży komp-nawigacja i tylko mruga chce się włączyć i nie może, nagle zielony ekran później znowu czarny i tak cały czas. Myślę trudno pewnie coś z modułem z tyłu- kontynuuję podróż, następnie po ok 5km zaczął wariować prędkościomierz wskazywał zero, później losowe wartości, dziwnie również zachowywał się poziom paliwa wzrastał i spadał. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik zamknąłem auto otworzyłem no i niestety po tej operacji prędkościomierz wyłączył się zupełnie...

Pojechałem dalej po kolejnych 5km wyłączyło się 'cykanie' kierunkowskazów oraz ich wskazania na desce, przez moment nie mogłem zamknąć i otworzyć auta. Zmuszony do powrotu do domu podpiąłem pod INPE i brak jakichkolwiek niepokojących błędów- może jeden błąd elektrycznego wiatraka mimo że jechałem bez klimy a przebieg zarejestrowany przy błędzie wskazywał na obecną podróż. Wskazówki w drodze do domu zaczęły działać normalnie (komp wciąż mrugał).

Odłączyłem MK4 i otworzyłem go niestety cała płytka zaśniedziała zielona generalnie to nie ma prawa działać, odłączyłem permanentnie- problem ze wskazówkami nie wrócił- wyświetlacz wiadomo czarny. Pytanie czy moduł GPS mógł tak namieszać w licznikach?

 

PS testy liczników wszystko pozytywnie beż problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.