Skocz do zawartości

Informacje dot. Opony/Felgi/Dystanse do e46


fbmw1992

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum, ale nie znalazłem wątku z konkretną odpowiedzią na moje pytanie.

Chodzi o to, że chcę założyć felgi na lato do BMW e46 sedan 325i rocznik 2000, takiego rozmiaru:

 

przód -> 18" szerokość 8 cali odsadzenie(ET) pomiędzy 32-38

 

tył -> 18" szerokość 9 cali odsadzenie(ET) pomiędzy 39-42

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie opony na te felgi, może ktoś wie. Bo zdania są podzielone, jedni mówią, że przód 235/45 i tył 245/45 inni, że to stanowczo za dużo.

Ja bym chciał takie opony, żebym nie musiał, aż tak bardzo bać się o felgę (wiadomo jaki jest stan dróg w Polsce), ale żeby to też w miarę wyglądało no i przede wszystkim, żebym mógł normalnie użytkować samochód bez obcierania opon o nadkola, nawet jak go dosyć załaduje np: przed podróżą na wakacje w kilka osób.

Moglibyście też odrazu podać jakie dokładne odsadzenie tych felg byłoby dobre, może tak w ogóle ten przedział który wymyśliłem jest zły.

Ktoś może ma doświadczenie z takimi rozmiarami felg w e46.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

edit:

(Sorry, napisałem nie w tym dziale :? prosze o przeniesienie do właściwego jeśli to konieczne)

Edytowane przez fbmw1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy tych rozmiarach felg to raczej na przód 235/40 a tył 255/35, z tym profilem co podałeś to przy tej średnicy będzie wyglądać prawie jak w suv-ie. Przy 17 już trzeba uważać na felgi a przy 18 to musowo.

 

Chociaż przy styling 67 w e46 M3 jest: przód 8x18 et47 225/45 a tył 8x19 255/40 et26 :roll:

Przejrzyj sobie różne kombinacje:

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak mniej więcej widziałem jak ktoś pisał. Może ktoś ma doświadczenie z felgami i oponami o takim rozmiarze w tym modelu konkretnie rozmiar i odsadzenie. Podobno też inne są nadkola w coupe i sedanie słyszałem i trzeba to brać pod uwagę. Chyba, że źle słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę łyżkę dziegciu . Opony o profilu 45 i mniejsze to tragedia dla portfela. co sezon wywalam jedną, dwie opony w których pękł jakiś drut i wywala bąbel. Dziej się tak zarowno na letnich Bridgestonach jak i zimowych Dunlopach. Ostatniego lata zalożyłem Pirelli PZero. Mocna sztywna wytrzymała opona. Niestety tak sztywna, że auto w koleinch lata jak żyd po pustym sklepie. Trochę lepiej jest gdy na zewnątrz są wysokie temperatury. Gdybym mógł to bym sobie założyl 15 z dużymi balonami. Mam już dość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany już na 18" o takiej szerokości jak napisałem, tylko czy ktoś może podać mi konkretny rozmiar opon i konkretne odsadzenie(lub przedział odsadzenia) felg, kto może z własnego doświadczenia już wie co i jak, albo przynajmniej ma taką wiedze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem w swojej e46 18 cali 225/40 et 40 oczywiście na obiżonym zawieszeniu i powiem ze ładnie to wyglada nawet bardzo ładnie:) ale komfortu jady zero:) Zamieniłem na 16 cali:)

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oprócz braku wygody nie miałeś innych większych problemów? Nie obcierało ci o nadkola, ani nic w tym stylu? Nie miałeś problemu z tym, że trzeba było często naprawiać felgi przez jazde po polskich drogach? Jaką szerokość miałeś felg? Z przodu i z tyłu miałeś ET 40?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oprócz braku wygody nie miałeś innych większych problemów? Nie obcierało ci o nadkola, ani nic w tym stylu? Nie miałeś problemu z tym, że trzeba było często naprawiać felgi przez jazde po polskich drogach? Jaką szerokość miałeś felg? Z przodu i z tyłu miałeś ET 40?

Cześć oczywiście ze obcierało i dlatego zmieniłem na 16 cali. Przód i tył był 40et. a co do szerokości to nawet nie wiem. Na takich ją sprowadziłem z Belgii. I to byly moje pierwsze i ostanie 18 w aucie:)

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam styling 44, 2 sezony na letnich przejeździłem i teraz rozpoczynam 2 sezon zimówek - letnie miałem od zakupu ( były nówki prawie) i nic się nie działo, tzn skończyły się już a zimówki mam nowe 2 sezon, żadnych bąbli, pęknięć nie ma a 75% czasu spędzam w mieście, opony 225 45 r17, nie ociera bo ori rozmiar et

nawet się zdziwiłem że proste są ... w centrum bywają wysokie krawężniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mikan kolega chce założyć 18 :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To podaj koledze szerokość felgi i et, bo to jest istotne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie felgi:

Styling 32

 

Przód:

opona: 215/40/R18

średnica felgi: 18"

szerokość felgi: 8"

ET: 47

 

Tył:

opona: 225/40/R18

średnica felgi: 18"

szerokość felgi: 8,5"

ET: 50

Delikatny naciąg z przodu jak i z tyłu. Nic nie tarło - 4 osoby w aucie + spory bagaż.

 

Na 100% wejdzie felga o ET 40 i szerokości 9". Zobacz galerię kolegi polonez on w swoim aucie miał wrzucone o ile dobrze pamiętam 18" felgi o szerokości 9 albo 10" i ET 20 bodajże (felgi od E39 chyba). Teraz ma też wrzucone konkretne koło o podobnych parametrach. Napisz do niego PW to na pewno pomoże.

 

Co do szerokości opony 255... przemyśl to. Chodzi mi tu o ekonomie i dynamikę. Co najmniej dziwne dla mnie jest pakowanie takiej opony do zwykłego E46. Taka opona to w M3 jest.

 

Co do jazdy na profilu 40 nie zauważyłem jakiś pęknięć, wystrzałów czy bąbli :D Takie akcje to chyba są w samochodach przedstawicieli handlowych, którzy jak wiadomo na krawężniki wjeżdżają przy 50km/h.

Trzeba uważać na takie felgi (kieruje to dla tych którzy ładują po dziurach ile wlezie). Ja swoimi samochodami czy to na profilu 60, 55, czy 40 zawsze omijam dziury i nie ogarniam ludzi, którzy mnie wyprzedzają po takich dziurskach, że dobija im do felgi na profilu 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa komplety kol do mojej beatki: 16 cali zimowki 215 i 17 cali 225 letnie. Gdy kupilem auto byla zima i jezdzilem na zimowkach. Nie bylo szalu, ale bylo dosc wygodnie i bezpiecznie. Po zimie zmienilem na 17 i letnie 225. Po polrocznej jezdzie na letnich "bajeranckich" felgach 17 -kach i twardych oponach 225 male podsumowanie.Zero komfortu jazdy, bral mi 15% wiecej paliwa no i po 2 wypadach do Polski (mieszkam za granica) musialem wymienic 2 wahacze. Po wymianie na brzydke zimowe felgi zawieszenie odetchnelo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

 

Mam zamiar kupić felgi 17'.

Znalazłem na allegro ofertę:

 

http://i.imgur.com/bgCnoAQ.jpg

 

Wszystko ładnie, pięknie felgi wyglądają w miarę dobrze ALE po zdjęciach zamieszczonych w aukcji widać że jest to Styling 67.

 

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/60/98/87/34/6098873495_2

 

Z tego co widziałem w zestawieniu oryginalnych felg z BMW, styling 67 były wypuszczane tylko jako 18' i 19'.

Jestem w błędzie i Styling 67 był produkowany w rozmiarze 17' ? Czy jednak jest to made in china?

Chciałbym po nie pojechać (mam jakieś 180 km) i najpierw wolę rozwiać moją pierwszą wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Made in china, ewentualnie italy :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.