Skocz do zawartości

"Zalana" przetwornica


BodzmanBW

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszło 2 tygodnie temu wymieniłem w swojej E81 przetwornice, ponieważ poprzednia się spaliła. Przy jej demontażu okazało sie, że winowajcą była woda zalegająca w stykach. Pomyślałem, że ma już kilka lat, więc najzwyczajniej uszczelka mogła już przepuszczać, zatem bez wachania wymieniłem ją na nową. Nie minęły 2 tygodnie (~3000km) i sytuacja się powtórzyła. Będę zmuszony dokonać kolejnej wymiany, jednak zanim to... Ma ktoś jakiś pomysł, lub spotkał się z podobną sytuacją, gdzie szukać rozwiązania tego problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie mam ten sam problem ! Patrząc z pozycji kierowcy lewa lampa - zalana przetwornica tak że mogłem wylać z niej wodę ! Już 3...

Nawet ostatnią posmarowałem silikonem ją na powierzchni styku uszczelki i obudowy przetwornicy - bez skutku. Po myciu na myjni ręcznej niestety przetwornica się zalewa....

Prawdopodobnie woda wlewa się od strony wtyczki idącej od przetwornicy do żarnika. Pytanie którędy wlewa się woda. Przez maskę? Przy lampie?

 

WIecie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem rozwiązanie. Woda dostaje się przez nieszczelny klosz na wysokości kierunkowskazu. Z tamtąd przy dużych prędkościach jest dosłownie przedmuchiwana w głąb lampy skąd spływa do przetwornicy, gdyż przewód od żarnika do przetwornicy nie przechodzi przez żadną uszczelke tylko dość dużą dziurę. Po rozkreceniu lampy znalazłem w okolicach przewodu ślady zaschniętej piany... Rozwiązanie jedno... Kleić wszystko silikonem/dirko. Jutro zabieram się do naprawy także jakies fotki pewnie wrzuce. Może się komuś przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.