Skocz do zawartości

E60 N47, 520d grzeje się


T4ntrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam e60 2.0d jak w temacie n47, problem jest taki ze pali jezdzi normalnie nabiera temperatury ale przekracza 105*C wystarczy ze jest +10*C na dworze i juz zaczyna miec problemy z chłodzeniem.

Płyn jest ok wentylator chodzi.

Termostat czy może pompa cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe wody mozesz sprawdzic w ten sposob, ze gdy auto odpalisz to odkrec korek od zbiornika wyrownawczego ( tylko nie rob tego na goracym silniku) po otwarciu korka musi byc strumien cieczy, niech ktos w tym czasie przygazuje troche, strumien powinien sie zwiekszyc mocno a ciecz ze zbiornika zmiejszyc, pompa wtedy pracuje, kwestia termostatu to trudna do zdiagnozowania bo moze zle otwierac lub nie dokonca dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i jest cisnienie jednak dzis jak jechałem zauważyłem szybkie przeskoki temp np z 95-105 w sekunde potem 103 i znowu 96 tak jakby po przekroczeniu 96 wskazywał o ileś *C więcej.

Można jakoś samemu zdiagnozować ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

To jest jeszcze chlodniczka asb (tak się chyba nazywa). Chłopaki mając problem z niedogrzewaniem silnika, po wymianie termostatow sprawdzali je i grzybki które sterowaly przepuszczaniem cieczy były nieszczelne.

U ciebie jest może na odwrót i nie otwierają się odpowiednio.

 

Poszukam tematu i wkleję to zobaczysz czy może tam jest problem.

 

PS.

viewtopic.php?f=73&t=262389&hilit=termostaty&start=75

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.