Skocz do zawartości

Wycie przy zwiększaniu obrotów. Alternator?


marvel.marv

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie dostałem odpowiedzi w innym temacie :(

 

Mam problem z - jak mi się wydaje - nienaturalnym gwizdem wyraźnie słyszalnym podczas jazdy.

 

Pacjent e90 325i - N52 - 2005. Świszczy w całym zakresie obrotów, najmocniej od 2 do 3 tysięcy, tak na luzie jak podczas jazdy. Najbardziej słychać go szczególnie przy odpuszczeniu gazu - hamowaniu silnikiem.

 

Filmik z brzmieniem:

https://www.youtube.com/watch?v=Iy8Dph4ncT8

 

Na razie głównym podejrzanym są łożyska alternatora, czy się mylę?

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc wiele rzeczy niestety zupelnie nie zwiazanych .JA bym zaczal od napinacza, rolki, pompy wspomagania i zbyt luznego paska.

 

dlaczego myslisz akurat ze to alternator ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie na youtube aut z tym problemem i brzmi to podobnie...

 

Jak oddam auto do serwisu alternatorów to sprawdzą niejako wszystkie wymienione przez Ciebie części nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze ja mam tak samo , jak będziesz wiedział na pewno co jest powodem tych ''świstów'' to daj znać

edit

dodam ze napinacz i pasek był kilka miesięcy temu wymieniany , rolka (ta przy alternatorze) nie i być może ona taki dzwięk powoduje , dzisiaj osłucham

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto już na warsztacie, alternator (łożyska i cośtam jeszcze, napiszę później dokładnie), rolka napinająca i rolka prowadząca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rozmaiwial z kumplem wczoraj z francji z BMW (inzynier) powiedzial ze w najgorszym wypadku moze to byc jezeli dobrze tlumacze "Tlumik drgan" a dokladnie lozysko ktore jest w srodku.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.