Skocz do zawartości

318i zepsuty czujnik temperatury


ZielonyKalfas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie krótkie pytanie.

Woda mi się nie gotuje, nie paruje, węże są chłodne, można się złapać, a licznik szybko po 5min jest już na środku, termostat otwiera się na kresce za pionem, a przed czerwonym, czy to może być zepsuty czujnik temperatury? licznik ?

1. Gdzie się on znajdmuje ?

2. A co to za czujnik? zaznaczony na żółto? czy to jest własnie od temperatury ?

http://www26.zippyshare.com/v/jqlpCVft/file.html

 

Ps. jak zamienić 1,2,3 itp. kreski,aż do czerwonego na stopnie Celsiusza ? to jaki jest odpowiednik tempetarury ? środek 95*C? czerwone 120*C?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element zaznaczony na żółto to czujnik wałka rozrządu. czujnik temperatury na zegary znajduje się w głowicy, aby się do niego dostać trzeba zdjąć górną część kolektora dolotowego. zależnie od daty produkcji auta czujnik będzie się różnił położeniem i kształtem. temperatura mniej więcej się zgadza 90 i 120 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie krótkie pytanie.

Woda mi się nie gotuje, nie paruje, węże są chłodne, można się złapać, a licznik szybko po 5min jest już na środku, termostat otwiera się na kresce za pionem, a przed czerwonym, czy to może być zepsuty czujnik temperatury? licznik ?

1. Gdzie się on znajdmuje ?

2. A co to za czujnik? zaznaczony na żółto? czy to jest własnie od temperatury ?

http://www26.zippyshare.com/v/jqlpCVft/file.html

 

Ps. jak zamienić 1,2,3 itp. kreski,aż do czerwonego na stopnie Celsiusza ? to jaki jest odpowiednik tempetarury ? środek 95*C? czerwone 120*C?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

czujnik jest wkręcony w głowicę i wygląda tak sensor_13621703993_coolant_temp_sensor_side.jpg

 

chociaż bardziej obstawiałbym, że to termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.