Skocz do zawartości

BMW e60 M5 S85B50 - WYPADANIE ZAPŁONÓW


BMWDTMCHALLENGE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Pacjent BMW M5 - wypadki zapłonów na jednym cylindrze , dokładnie na 8.

Świece wszystkie wymienione . Po przełożeniu cewki błąd podąża za cewką . Przełożona cewka na 6 później na 4 .

Diagnoza : uwalona cewka -więc hurtownia i nowa cewka po numerach Boscha , założona a tu bęc błąd wywala szybciej niż na starej . Praktycznie odrazu więc odrazu cewka zwrócona i zakupiona tym razem BERU .

Po ponownym założeniu cewki BERU błąd wywala odrazu po odpaleniu auta i obojetnie czy cewka jest na 4 ,1 ,5 czy 3 cylindrze błąd jest odrazu.

W akcie desperacji sprawdzene zostało 6 używek ale na każdej po chwili jazdy wywala błąd .

Jakieś sugestie Panowie? Adaptacja czy ki pieron? Bo ręce już opadają przy tym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko dlaczego błąd idzie z cewką?
Rozpoznano wypadanie zapłonów cylinder xx

 

Gdzie w błędzie mowa o cewce zapłonowej ? Chodzi o pominięcie zapłonu, ale nie o cewce zapłonowej. A przerwa zapłonu - działanie, które może być spowodowane wieloma składnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze .

W takim razie jak wytłumaczyć to że gdy cewka jest przekładana na inny cylinder błąd wyskakuje akurat tam ? Tak jak pisałem - najpierw błąd był na 8 cylindrze , by wykluczyć świecę lub problem z instalacją przełożona została cewka na cylinder 6 . Po skasowaniu błedu i jeździe próbnej błąd pojawił się na 6 garku . Zakupiona cewka boscha w intercarsie , założona pod filią - błąd skasowany . Auto ledwo odpaliło błąd odrazu wyskoczył - tryb awaryjny . Cewka przełożona na 4 cylinder z przekonaniem 'niemożliwe że nówka z hurtowni wadliwa ' ,kasowanie błedu pyk minuta i tryb awaryjny - rozpoznano na 4 . Zwrot do ic - zakup cewki Beru i na niej dokładnie to samo . Gdzie nie będzie tam błąd . W akcie desperacji 8 sztuk używek i na nich to samo z tym że używki zanim wyrzuciły błędy dało się przejechać kilometr . Na nówkach odrazu błąd wyskakiwał . Dlatego zapytałem czy nie robi się żadnych adaptacji . Ciężko mi uwierzyć że 2 nowe cewki były by uwalone . To dopiero początek przygody z tym silnikiem zapewne .

Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze .

W takim razie jak wytłumaczyć to że gdy cewka jest przekładana na inny cylinder błąd wyskakuje akurat tam ? Tak jak pisałem - najpierw błąd był na 8 cylindrze , by wykluczyć świecę lub problem z instalacją przełożona została cewka na cylinder 6 . Po skasowaniu błedu i jeździe próbnej błąd pojawił się na 6 garku . Zakupiona cewka boscha w intercarsie , założona pod filią - błąd skasowany . Auto ledwo odpaliło błąd odrazu wyskoczył - tryb awaryjny . Cewka przełożona na 4 cylinder z przekonaniem 'niemożliwe że nówka z hurtowni wadliwa ' ,kasowanie błedu pyk minuta i tryb awaryjny - rozpoznano na 4 . Zwrot do ic - zakup cewki Beru i na niej dokładnie to samo . Gdzie nie będzie tam błąd . W akcie desperacji 8 sztuk używek i na nich to samo z tym że używki zanim wyrzuciły błędy dało się przejechać kilometr . Na nówkach odrazu błąd wyskakiwał . Dlatego zapytałem czy nie robi się żadnych adaptacji . Ciężko mi uwierzyć że 2 nowe cewki były by uwalone . To dopiero początek przygody z tym silnikiem zapewne .

Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam serdecznie

W takim razie jak wytłumaczyć to że gdy cewka jest przekładana na inny cylinder błąd wyskakuje akurat tam ?

W takich sytuacjach używam oscyloskop, aby uzyskać 100% informacje.

 

Była kiedyś sytuacja - Е63 też z WYPADANIE ZAPŁONÓW, silnik N52. Właściciel przywiózł nową cewkę - to była podróbka, ponieważ zatrzask nie weszliśmy dobrze w ten cewkę

 

Daj vin i numer cewek , które kupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.