Skocz do zawartości

BMW E46 318Ci CABRIO jak otworzyć manualnie dach


Piotr1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj wyszło słońce i otworzyłem dach jak do tej pory bezproblemowo wszystko działało jak trzeba. Dach sie otworzył i po paru godzinach poszedłem go zamynąć takżę nie było problemu lecz przy samym końcu etapu zamykania cos tak zatyrczało kilka razy z lewej strony gdzies z okolicy bagażnika. Od tej pory miga dioda na czerwono i dach nie reaguje na otwieranie. nie mam pojęcia co sie mogło stać bo do tej pory działał bezproblemowo. Ma ktoś jakiś pomysł? chciałem go złożyć manualnie ale nie wiem jak, przekręcam imbusem słyszę jakieś zwalniające linki ale nic po za tym sie nie dzieje ... proszę o jakieś rady. a! i dodam ze pod komputerem nie pokazuje nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się świeci na czerwono to powinno cos pokazać pod kompem. Składanie ręczne jest pod tylną kanapą jak mnie pamięć nie myli...

 

kontrolka mruga na czerwono cały czas, manualnie zwolniłem rygle na dachu kolo lusterka pod zaślepką, wyjąłem kanapę tylną i tu jest problem... kręcę tym imbusem kiedy sie blokuje to naciskam guzik krece dalej i nic cos sie przesuwa i nadal nie mogę nic ręcznie otworzyć. I dodam że przestała działac tylna klapa nie otwiera sie jedynie z kluczyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam pytanie czy moduł dachu w jakikolwiek sposób połączony jest z działaniem tylnej klapy? z chwili na chwile przestała mi działać klapa z tyłu z pilota i z przycisku na klapie, mogę ją otworzyc tylko manualnie kluczykiem... stało sie to w tej samej chwili kiedy zamknąłem dach i już go nie mogę otworzyć (mruga czerwona dioda) uszkodzenie zamka nie wchodzi w grę bo wymieniałem i bez zmian, uszkodzone kable na łaczeniu klapy z budą też sprawdzone i jest ok. Komputer na zegarach widzi poprawie otwartą i zamkniętą klapę... POMOCY....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moim cabrio jest cos nie tak, wszedlem ostatnio usłyszałem dzwiek z lewej tylnej czesci auta i dach zaczął działać, dioda nie mruga chcialem go otworzyc ale zaraz przerwalem i chcialem zamknac bo deszcz padał i kaplica dioda nie mruga a dach nie reaguje choc nie wskazuje na zaden bład, szyb także nie opuszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mam taki sam problem tyle ze u mnie stalo sie nagle dach po prostu przestal sie skladac i mruga czerwona dioda... sprawdzone przewody na zalamaniu dachu pompa dziala wszystko wyglada normalnie recznie sklada sie bez problemu... juz nie wiem gdzie szukac i co robic.. dodam ze wymienilem modul i dalej nic...

http://s2.ifotos.pl/mini/157502451_aehrshs.jpg

http://s10.ifotos.pl/mini/157827081_aehrsrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.