Skocz do zawartości

Realne przyspieszenie 325xi e92 Automat - Sprawdzał ktoś ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Panowie zastanawia mnie sprawa realnego przyspieszenie e92 325xi z automatyczną skrzynią , sprawdzał ktoś ? Według producenta jest chyba 7.5s do 100 Km/h a skrzynia manualna i bez 4x4 chyba 6.9 z tego co dobrze wyczytałem ...

 

Sprawdzał ktoś jak jest w rzeczywistości ? Pytam bo kilka dni temu na światłach podjechał gość Toyotą GT86 miał tam 2 litrowego boxera o mocy 200 koni i auto co waży 1300 kg do tego manualna skrzynia i pyta się czy się sprawdzimy , mówie że nie bo po pierwsze nie jara mnie ściganie się bo szkoda mi auta , a po drugie nie ma też specjalnie czym :wink: Do tego wiedziałem dobrze ile waży toyota bo przed zakupem e92 też w nich przebierałem więc wiedziałem że ma 200 kucy , wazy 1300 kg i ma manualną skrzynie więc racjonalnie na starcie juz byłem przegrany , bo jak by nie było moja e92 w dowodzie ma 1600 kg , jego 1300 więc 300 kg to przepaśc biorąc pod uwage że tylko mam 18 kucy więcej , do tego ja automat on manual i ja 4x4 :/ Ale mówie ok i ku mojemu zdziwieniu wygrałem i to sporo :shock: I dlatego moje pytanie do Was , czy ktoś wie jakie przyspieszenie ma 325xi w automacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten silniczek w Toyota 86/Subaru BRZ to nic szczególnego, raptem 205 Nm i to przy ponad 6 tysiącach obrotów, Zauważ że w Twoim masz o wiele wyższy moment dostępny bardzo nisko + start na czterech łapach.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że E92 325XI nie zrobi 0-100 km/h szybciej niż w 7s. Jednak wziąć pod uwagę należy, że GT86 jest skrzynia manualna, więc bardzo dużo zależy od umiejętności kierowcy. Wiadomo o co chodzi. Odpowiedni start i zmiana biegów.

Kierowca ogarnięty jak mało kto , bo nawet wczoraj oglądałem jego filmiki bo znalazłem gościa hehehe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silniczek w Toyota 86/Subaru BRZ to nic szczególnego, raptem 205 Nm i to przy ponad 6 tysiącach obrotów, Zauważ że w Twoim masz o wiele wyższy moment dostępny bardzo nisko + start na czterech łapach.

Tak jak właśnie myślałem że pewnie kluczową role odegrał moment u mnie jest chyba 250 no i właśnie start z 4 kółek , zero uślizgu :D :D :D Ale pozytywnie się rozczarowałem bo nie kupowałem auta do ścigania się tylko żeby po prostu było żwawe i nie zamulało a tu jednak też coś potrafi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325xi w automacie przyspiesza do 100 u mnie w 7,9 seks przy 214 koniach na hamowni

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E90 328i LCI, automat. 3,0 R6 233 KM. 0-100 km/h w idealnych warunkach zrobię w 6,8-7,0s (średnio jakieś 7,2-7,3s). 0-160 km/h robię w ~16,5s. Dla porównania 330I LCI 272 KM 0-100 km/h można zejść do ~6,5s, 0-160 km/h ~14-14,5s.

 

Moja E90 też spala na krótkich dystansach w mieście około 14l i nie jest to nic dziwnego. Za to są wystarczająco dobre osiągi, genialny dźwięk , dobra kultura pracy, brak turbodziury, harmonijna praca silnika itp itd Coś za coś.

 

Wiadomo 335i (nie mówiąc już o 340i) to to nie jest. Jednakowoż wolę wolnossącą, trzylitrową rzędową szóstkę BMW od turbodoładowanych R4, które jak się "przyciśnie" też żłopią po kilkanaście litrów na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPED NA '4 KOLA bmW ZJADA OKOLO 1 LITR WIECEJ NA 100 KM I SPOWOLNIA (NA SUCHYM) DLATEGO OSIAGI SA GORSZE NIZ W TYLNO NAPEDOWCE.

 

za to przy mokrym lub osniezonej drodze, dorownujesz duzo mocniejszym jednostka tylno napedowych.

 

14 l sredniego zuzycia to duzo. Ja w mieszanym oscyluje miedzy 11,5 a 12,5 litr/100km

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to prawie 8s , szału nie ma biorąc pod uwagę spalanie bo nie wiem jak Twoja moje 14l w mieście bierze zawsze ... Więc patrząc pod kątem osiągi/spalanie wypada to słabo :( :( :(

 

Jezeli chodzilo ci o dynamiczny samochod na miasto ktory malo pali to faktycznie nie jest to dobry wybor, BMW i3 przyspiesza w 7 sekund do 100 i zjada 0l/100 a 335D po chipie pali ponizej 10 w miescie i przyspiesza pewnie do 100 w ponizej 6 sekund. Jezeli podstawowym kryterium wyboru jest realcja moc/spalanie w miescie to 325 nie jest optymalnym wyborem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.