Skocz do zawartości

Tylna lampa nie świeci


kondzik75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

koledzy czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić z tylną lampa na klapie która przestała świecić. Chodzi mi o te czerwone paski to chyba jest led bo auto jest z 2010 r . Nowa kosztuje 600 zł

 

Są firmy naprawiające te ledy - znajdziesz bez problemu w necie.

Zawsze też za 100-150 zł mozesz kupić uzywkę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zanim kupisz lampę, czy odeślesz gdzieś płytkę warto najpierw sprawdzić połączenie w kostce.

 

Przed świętami zaczęła mi "świrować" (w prawdzie w F25) prawa lampa na zderzaku. Raz świeci, raz nie, a czasami ledwo się jarzyła. Poczytałem na forum i w sobotę przed świętami rozkręciłem lampę i polutowałem to tu, to tam na płytce. Złożyłem całość i ... świeci! elegancko. :D BRAWO JA!

ALE po 5 minutach zgasło! :/

Lekko mnie to zirytowało, rozkręciłem lampę znowu, płytkę i przewody powykręcałem pomiętoliłem. Świeci! :) Znowu tylko przez parę minut!

Zaciąłem się w sobie i "albo ja albo ona"! podłączyłem lampę na przewodach dodatkowych by mieć wszystko na dłoni i zacząłem sprawdzać, gdzie nie styka. podejrzewałem wszelkie luty i przewody. I okazało się, że w moim przypadku winne były styki w głównej złączce do lampy (ta wtyczka co trzeba ją wyjąć z lampy zanim dobierzesz się do żarówek). Lekko ponaginałem piny, popsikałem preparatem do złączek i ... świeci ładnie! Już któryś dzień z rzędu i bez zastrzeżeń!

Czyli jednak BraVo JA! :D

 

Tak więc jeżeli nie boisz się śrubokręta i napięcia 12V sprawdź złączki (wszystkie - te wewnątrz lampy też), później rzeczywiście płytka, a jak nie to kup uszkodzoną lampę (np. bez mocowań) i wymień tylko płytkę :)

pozdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

..... tutaj masz krok po kroku jak sie za to zabrac ( w j. angielskim ) - nic innego nie znalazlem , mam nadzieje ze pomoze :D

 

Third Brake Light Replacement

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=632196

 

 

Nr Czesci : 63213440408 (63-21-3-440-408)

 

 

Czesto przepalona jest dioda [ 1N4004 ] ( 20 szt. kosztuje ok 1,95 EURO ) . Wlutowac nowe i juz :cool2: tak jak na filmie :

 

drittes Bremslicht defekt, leuchtet schwach, Tutorial, how to fix a brake light

 

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.