Skocz do zawartości

Zamek tylnej klapy


SZATEK73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam od jakiegoś czasu problem z zamkiem tylnej klapy, 520d rok 2007

gdy otwieram z kluczyka czy z kabiny bagażnik to po pewnym czasie przestaje działać elektronika w zamku tzn

ostatnio chciałem z kluczyka otworzyć i nie mogłem wiec otworzyłem kluczykiem manualnie i już potem zamknąć nie mogłem ,

ściągnąłem tapicerkę w bagażniku i odłączyłem kostkę która jest w zamku i działa tylko muszę otwierać cały czas kluczykiem i nie było by problemu gdyby nie to ze nie mam podświetlonej rejestracji i cały czas mi pika ze mam otwarty bagażnik o co chodzi z tym przepalaniem? wspomnę ze już chyba z 5 wymieniłem i zawsze to samo elektronika pada w zamku może ktoś wie coś na ten temat czemu przepala ? Wielkie dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może który kabel trzeba odłączyć by na desce nie wyświetlała się informacja ze nie ma podświetlenia rejestracji i by nie pikało ze klapa otwarta , można to jakoś ominąć by otwierać porostu kluczykiem bo nie przeszkadza mi to tylko denerwująca jest ta inf na desce cały czas no i chciał bym by rejestracja była podświetlona :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wie ktoś może który kabel trzeba odłączyć by na desce nie wyświetlała się informacja ze nie ma podświetlenia rejestracji i by nie pikało ze klapa otwarta , można to jakoś ominąć by otwierać porostu kluczykiem bo nie przeszkadza mi to tylko denerwująca jest ta inf na desce cały czas no i chciał bym by rejestracja była podświetlona :(

Info o błędzie przepalonych źarówkach jest moźliwe tylko przez kodowanie np NCS, ale nie rób tego zajmij się zlokalizowaniem usterki bo jeden problem robi następny.

Jaki model 5 sedam czy kombi ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i610.photobucket.com/albums/tt181/malysz1976/Mobile%20Uploads/20160306_161409_zpsoui9yj7y.png

Temat wałkowany juź pare razy, na zdjęciu masz zaznaczone miejsce w którym przerywają się kable - musisz zdjąć osłone akumlatora odchylić prawy boczek i zobaczysz ten widok , kable które wychodzą z ramienia klapy bagaźnika rozizolować sprawdzić zlutować zaizolować i gotowe :D

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za inf dziś sprawdziłem ściągnąłem izolacje i miałeś racje brązowy kabel był przerwany tak jak by był przecięty , wydaje mi się ze kable są zbyt napięte i przy częstym otwieraniu ulegają uszkodzeniu jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.