Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki silnika N42B18 i inne objawy po awarii


ZUMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że jestem nowy pragnę uprzejmie powitać wszystkich klubowiczów.

A teraz przedstawię mój problem. Auto kilka dni temu po przejechaniu ok 5 km od momentu zapalenia się rezerwy niespodziewanie zgasło.Po dwukrotnej próbie odpalenia padł akumulator ( ma 1 rok) i cały czas super odpalał. Holowanie do warsztatu, w którym stwierdzają błędy: błąd katalizatora,przepływki,termostatu. Auto mimo ich wielu prób nie odpala a paliwo jest. Dolewają 10 litrów paliwa auto odpala i pozostaje tylko błąd termostatu( auto ładnie się nagrzewało i trzymało temperaturę). Po tej przygodzie pojawiły się dziwne dźwięki silnika.Pierwszy to takie krótkie wycie jakby ktoś bawiąc się w ducha robił ŁUUUUUUU. Pojawia się on krótko po odpaleniu i czasami w czasie jazdy.Drugu to jakby świst rolki ale to nie ten trop. Następne problemy. Przy dodawaniu gazu całe oświetlenie samochodu zaczyna się rozjaśniać a przy każdym spadku obrotów przygasa. Słychać dziwne bulgotanie przy przełącznikach ogrzewania. Wskazówka temp. silnika nie opada ok 3 mm do początku skali i z tego poziomu startuje. Po przekręceniu stacyjki słychać terkotanie z lewej strony tablicy wskaźników (wskaźnik paliwa).Przy wyłączaniu ten sam dźwięk.Auto momentami strasznie muli i na zewnątrz czuć zapach oparów benzyny. Samochód mimo swojego wieku (2001) ma przejechane i na bank udokumentowane 132000 km.Samochód kupiony osobiście od pierwszej właścicielki w Berlinie, która go pieściła i cały czas serwisowała w ASO BMW. Samochód przed awarią nie miał żadnych złych objawów i błędów. Smigał super.

Przepraszam że napisałem taki elaborat ale chciałem jakoś opisać mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator na 10, 15 minut . Przy ponownym podłączaniu akumulatora zwróć uwagę aby kluczyka nie było w stacyjce. Prawdopodobnie wszysrko wróci do normy. Niestety, akumulator o słabym napięciu może narobić takiego dziadostwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.