Skocz do zawartości

e46 318d zawieszenie


lyssek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ostatnio miałem okazję pojeździć bliźniaczym BMW jak moje (e46, 318d touring, 2003r.) Moje BMW jak jedzie po dziurach to słychać że po nich jedzie (jest bardziej sztywne i wjeżdząjąc na dziurę nie ma jakiegoś niewiadomo jakiego stuku ale po prostu czuć dziurę), na stacji wykazało ok 60% amorów - założone mam sachs-a. Natomiast tamto to zupełnie inna bajka w ogóle nie czuć dziur, miękko i przyjemnie ... Ktoś wie od czego to zależy ? Dodam że z tyłu mam nowe sprężyny Monroe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie to nie tylko amortyzatory. Z mojego doświadczenia wynika, że jak czujesz i słyszysz dziury, to masz do wymiany poduszki wózka tylnego i górne mocowania amortyzatorów. Niekoniecznie muszą one być pozrywane - wystarczy, że guma stwardniała z wiekiem, i już będzie lipa. Analogicznie przód - poduszki amortyzatorów, tuleje tylne wahaczy - twardnieją i przestają tłumić drgania, a zaczynają przenosić je na karoserię.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie to nie tylko amortyzatory. Z mojego doświadczenia wynika, że jak czujesz i słyszysz dziury, to masz do wymiany poduszki wózka tylnego i górne mocowania amortyzatorów. Niekoniecznie muszą one być pozrywane - wystarczy, że guma stwardniała z wiekiem, i już będzie lipa. Analogicznie przód - poduszki amortyzatorów, tuleje tylne wahaczy - twardnieją i przestają tłumić drgania, a zaczynają przenosić je na karoserię.

 

No i tak myślę żę poszedłbym właśnie w tym kierunku ... Tylko z tyłu dużo tych tulei, czy to wszystkie na raz opłaca się wymieniać ? Może część jest dobra.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.