Skocz do zawartości

[E87 LCI] Kod FSC do EPS


marekhans

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś, kto mógłby mi pomóc z kodem FSC do aktywacji EPS w e87 LCI. Auto Żony ma fabrycznie EPS ale nie mogę go aktywować w ISTA P bo nie mam kodu aktywacyjnego. Podobno można go zdobyć w ASAPie ale ja nie mam dostępu. Ktoś jest władny pomóc mi w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EPS nie ma zadnych kodow, chyba miales na mysli Servotronic(active power steering)?

Jesli auto wyszlo z nim fabrycznie to kody znajdziesz w ASAP i opcja powinna byc aktywna, wiec teoretycznie FSC nie jest tu potrzebne.

Opisz jeszcze raz co chcesz zrobic.

Londyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ISTA P 3.57.3 przy czynnościach do wykonania pojawia się w przypadku mojego auta opcja aktywacji modułu EPS. Przy wykonywaniu wszystkich zaplanowanych czynności ISTA próbuje pobrać kod FSC wymagany do aktywacji EPS z ASAPa. Skoro system mam offline, kod musi być dostarczony z zewnątrz ręcznie (takie polecenia wyświetla ISTA P) - z pendrive'a.

Dostałem już taki kod od Kolegi prmax i kod jak najbardziej został zaciągnięty. Niestety aktywacja za każdym razem jest przerywana i kod odrzucany.

Co do servotronika, to w opcjach jest możliwość jego włączenia i taką opcję już wykonałem bez przeszkód. Nadal jednak nie mogę aktywować EPS.

Być może błędem było zostawienie na pendrivie wszystkich kodów aktywacyjnych i przez to zassany został błędny kod, choć ISTA P jest raczej programem "dość inteligentnym" więc trudno mi do końca w to uwierzyć.

Dodam tylko, że i servotronik i EPS mam fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Z załączonych screen'ów wynika, że w Twoim EPS jest już kod FSC do Servotronic najprawdopodobniej niezgodny z Twoim numerem VIN.

 

Czy przekładania kierownicza nie pochodzi przypadkiem z innego auta...?

 

Odczytaj numer seryjny przekładni z ISTA/D lub przez EPS_90.prg

 

Fabrycznie miałeś zamontowany o tym numerze: B00762558

 

Jeśli masz inny numer to EPS nie jest z Twojego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzasz osiagnac jesli Ista wprowadzi kody?

No chyba to żeby przy każdym włączeniu programu mi nie wyrzucało tej opcji... Dziwne pytanie. Przecież to nie ja wymyśliłem sobie tą opcję tylko program ją wyrzuca...

 

1)Jesli CIe to drazni to wyrzuc opcje s217 z VO zakoduj EPS ponownie i juz nie zobaczysz tego komunikatu - jednak tracisz wtedy Servotronic

 

2)Jesli kolega "prmax" przyslal Ci originalny - pod Twoj vin - kod FSC do Servotronic (nr 84) to sprawdz najpierw vin w EPS czy jest zgodny z CAS.

 

Jak miales wymienniona przekladnie to zmien VIN i wtedy sprobuj aktywacji.

 

Osobiscie proponuje ta druga opcje.

Londyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.