Skocz do zawartości

Klema minusowa IBS


Turek V10

Rekomendowane odpowiedzi

Klema minusowa IBS jak to działa ?

Ostatnio zauważyłem że przy gmeraniu przy aucie przy otwartych drzwiach i przy włączonym podświetleniu wnętrza bardzo szybko rozładowuje mi się aku nawet w ciągu kilkunastu minut i wyrzuca właśnie taki komunikat o rozładowanej baterii. Wyczytałem gdzieś że to może być wina inteligentnej klemy minusowej. Dodam że jak się do auta nie dotykam nie otwieram i stoi sobie w garażu nawet miesiąc nie odpalane to nic się nie dzieje odpala bez problemu i niema błędów, ale jak tylko otworzę drzwi to po kilku minutach zmieniarka szaleje ekran idrive zapala się i gaśnie no i komunikat rozładowanej baterii. O co kaman :?:

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klema minusowa IBS jak to działa ?

Ostatnio zauważyłem że przy gmeraniu przy aucie przy otwartych drzwiach i przy włączonym podświetleniu wnętrza bardzo szybko rozładowuje mi się aku nawet w ciągu kilkunastu minut i wyrzuca właśnie taki komunikat o rozładowanej baterii. Wyczytałem gdzieś że to może być wina inteligentnej klemy minusowej. Dodam że jak się do auta nie dotykam nie otwieram i stoi sobie w garażu nawet miesiąc nie odpalane to nic się nie dzieje odpala bez problemu i niema błędów, ale jak tylko otworzę drzwi to po kilku minutach zmieniarka szaleje ekran idrive zapala się i gaśnie no i komunikat rozładowanej baterii. O co kaman :?:

Klema minusowa ogólnie gromadzi informacje o zużyciu prądu i synchronizuje je między innymi z alternatorem. Sama z siebie raczej nie rozładowuje. Komunikat o rozładowaniu baterii może być spowodowany błędem klemy ale równie prawdopodobne że jakiś układ rzeczywiście rozładowuje baterię na postoju. Jakiś moduł lub urządzenie się nie wyłącza. Znane są częste przypadki że nie wyłącza sie moduł bluetooth. Również lampka oświetlenia czasem potrafi żreć prąd. Warto na noc podłączyć amperomierz i poobserwować zanim pójdziesz w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.