Skocz do zawartości

Kierukowskazy wraz ze światłami postojowymi.


MichalKrak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Świeżynka ze mnie, więc proszę wybaczyć mój nie profesjonalizm. No ale zacznę już może. Zakupiłem całkiem nie dawno e46 325ti z 2001 roku. Samochód świetny, no może oprócz tych świateł, ale nie ważne. Mam problem z kierunkowskazami, otóż palą się cały czas gdy włączone są światłą, a gdy wrzuci się kierunek zaczynają migać mocniejszym światłem. Poszperałem trochę po forum i wiem, że to może być:

- wersja USA - no po VINie nie jest, ale któż to wie w aucie 15 letnim z poprzednimi 3 właścicielami, co kto tam robił, za "nie" za tą opcją przemawia również to, że mam normalne światła przeciwmgielne z tyłu, a w lampach (ksenony) żaróweczki postojowe (zresztą też się świecą);

- usterka w instalacji i auto działa w trybie awaryjnym i jak ktoś na forum określi "świeci byle czym z przodu"

- żaróweczki postojowe wydają się normalne nie LED.

 

Jak się za to zabrać? Jak rozróżnić, że to jakieś przeróbki, a jak że tryb awaryjny?

Macie Szanowne Panie i Panowie jakieś pomysły?

 

Dodatkowe pytanie. Jakby tak wstawić zamiast żarówek kierunkowskazów takie ledy:

http://allegro.pl/dual-color-zarowka-led-28smd-2835-p21-5w-1157-728d-i5684397476.html

Próbował ktoś?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie miał błędu żarówki to musisz kupić led Can Bus i takie będą ok. Wpisz na allegro Led can bus i takie kup.Odnośnie świecących kieronków wymien zarowki od postojowych na takie jak powinny być może włożone są słabsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje na desce błędu przednich świateł? Jeśli tak to auto widzi postojowe jako przepalone i w to miejsce włącza na stałe kierunki, to taka opcja zapasowa. Można ją wyłączyć NCS-em, ale również polecam zmianę żarówek postojowych, jak chcesz LEDy to koniecznie z can busem.

 

Chyba, że masz włączone DRL? Czyli długie jako światła do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pokazuje błędów na desce. Opcja DRL nie włączona. Jak się zajrzy przez reflektor (nie rozbierając niczego) to wydaje się, że jako postojowe zamontowane są zwykłe żaróweczki. A mimo to kierunki się palą wraz z postojowymi. Może to jednak jakaś przeróbka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A możesz napisać dokładnie, po kolei, co się w kloszach, z przodu i z tyłu świeci, w zależności od tego jak masz przełącznik ustawiony? Może ktoś rzeczywiście wyłączył NCSem powiadomienie o awarii świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

0 - nic się nie świeci

pozycja postojowe - palą się kierunkowskazy i malutkie żaróweczki w kloszach od świateł mijania (ksenony)

pozycja światła mijania - palą się kierunkowskazy, malutkie żaróweczki w kloszach od świateł mijania i ksenony

światła drogowe normalnie się palą

z tyłu nie ważne jaka opcja (oprócz 0) palą się czerwone światła

w funkcji A zależenie od natężenia światła.

Acha można jeszcze oświetlić tylko jedną stronę auta (pozycyjne) wtedy też palą się kierunkowskazy i postojowe w kloszu od ksenonów.

 

Oczywiście jak przełączę dźwignię kierunkowskazu to błyskają normalnie.

Tak jak pisałem błąd się nie świeci.

Kierunkowskazy są z bezbarwnym szkłem w środku żółta żarówka.

No i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawkę przekręcasz w lewo patrząc na reflektor od tyłu.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL11-EUR-04-2001-E46-BMW-316i_19&diagId=63_0550

Pozycja 2.

Przekręcasz o jakieś 20-30 stopni i wyciągasz do tyłu. Chyba dobrze pamiętam, że w lewo.

Żarówkę wyciągasz z oprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g o w n o prawda, jesli postojowe jest spalone to owszem kierunki sie swieca, ale tylko jesli pokretlo swiatel jest ustawione na postojowe. po przekreceniu na mijania gasna. masz zaprogramowane kierunki usa. kabel, ncs i 5 min roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie aby się nie wyświetlał bład spalonej zarówki gdy włożymy led wystarczy dezaktywować test zimny,test ciepły i raportowanie błędu dla np. podświetlenia tablicy, jeżeli kogoś będzię interesować proszę śmiało pisać pomogę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifach

Moduł LSZ/ALSZ

 

Zmieniasz

 

SIDEMARKER_US

aktiv -> nicht_aktiv

 

jest opcja żeby kierunki us świeciły tylko na postojówkach ? polift coupe, w razie zobaczenia policji można włączyć normalne mijania i kierunki przestają świecić, jest to do zrobienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.