Skocz do zawartości

Brak mocy i gaśnie 2.4td


rafikuss95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, że samochód na zimnym silniku chodzi w miarę dobrze ma przyspieszenie do 3tys/obr ale po chwili gdy zacznie łapać temp. moc niknie.... Prędkość maks 80km/h i strasznie się dławi jak dodaje gazu czuć taki opór i po chwili gaśnie... Trzeba później trochę ją chechłać żeby odpaliła ale po przejechaniu 1 kilometra znowu gaśnie.... Co może być przyczyną? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów może być multum. Najpierw odłącz czujnik temperatury, jak nie pomoże podłącz go ponownie druga sprawa to czy obrotomierz chodzi prawidłowo? Następnie może być to zaworek zwrotny w króćcu który jest wkręcony w nastawnik paliwa na pompie, wyciekow na pompie lub z wężyk przelewowy nie masz? Możesz mieć już pompę wtryskową na wykończeniu i jak się nagrzewa nie trzyma ciśnienia.Czy masz montowany system recyrkulacji spalin? Kiedy wymieniałeś filtr paliwa ? Zrób test migowy, jak nie wiesz jak to poszukaj na forum kilka razy już opisywałem jak należy go wykonać, czy jak już nie ma mocy i ciśniesz na gaz kopci na czarno?
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obrotomierz i ekonomizer chodzą prawidłowo. A o co chodzi z tym króćcem w nastawniku? Chodzi o ten wkręcany u góry nastawnika? Wycieków na pompie nie ma. Wężyki są suche wtryski też oprócz jednego pierwszy od strony kabiny trochę się z niego sączy bo jest mokry i nie wiem skąd wycieka bo na postoju nie cieknie tylko pod czas jazdy przy obciążeniu silnika... Nie mam systemu recyrkulacji spalin. Filtr paliwa wymieniałem razem przy wymianie oleju czyli jakieś 5 tys. kilometrów temu... Robiłem test migowy i wtrysk mrugnął 3 razy czyli czujnik temp. cieczy ale jego już wymieniłem i dalej pokazuje ten sam błąd... Jak nie ma już mocy i cisnę na gaz to nie ma czarnego dymu w ogóle nie ma nic za mną... to jest takie uczucie jakby silnik chciał ciągnąć dalej a nie może bo go strasznie dławi tak jakbyś wbił za wysoki bieg do niskiej prędkości i po chwili gaśnie jak ją tak przytrzymam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz problem z układem paliwowym, musisz sprawdzić co go "dławi ", czy to smok w baku (choć mało prawdopodobne) czy to może jednak omawiany króciec. Są dwa rodzaje, w jednym przypadku jest to zwykła śruba z otworem a w drugim przypadku jest tam zaworek który jak jest uszkodzony to pod wpływem tem.zaciera się i blokuje przepływ paliwa.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=HA51-EUR-05-1989-E34-BMW-524td&diagId=13_0104. Element nr.10

Natomiast jeżeli chodzi o czujnik temperatury to który wymieniałeś? Odepnij kostkę i zobacz czy auto wskoczy na obroty i jak będzie jechać.

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem ten króciec i to jest zwykła śruba z otworem więc to raczej nie to... Wymieniałem ten środkowy czujnik. Odpinałem kostki od czujników temp. i nic obroty nie wzrastały jedynie po odpięciu kostki przy kolektorze ssącym obroty podniosły się do 1000... Silnik ciągnie normalnie do 2100 obr. a później nagle brak mocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się to twoje auto zachowuje, czy czujniki odpinales na zimnym czy ciepłym, ten czujnik z kolektora zachowuje się podejrzanie, nie masz tam czasem zamienionych kostek (kolektor/głowica) choć bez druciarstwa przy normalnej instalacji jest to chyba niemożliwe. Zrób kilka zdjęć silnika (kolektor, pompa, mapsensor i turbina) Możesz spróbować odpiąć czujnik z kolektora i przejechać się. Jak zachowuje się pedał przyspieszenia na biegu jałowym, dobrze silnik się wkręca?
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.