Skocz do zawartości

Amorki - olejowe czy gazowe?


firer77

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie jezdzisz bardzo szybko to polecam amorki gazowo-olejowe.

np. takie klik

 

wiekszosc ludzi nie wie, ze np czesto chwalone bilsteiny maja spore wady. Owszem sa bardzo trwale i ciezko je zameczyc, ale... cale zawieszenie w aucie jest dopasowane do konkretnej sily tlumienia amortyzatora, a wiec wahache, tuleje itd duzo szybciej sie wysypia przy zastosowaniu jakiejs twardej gazowki. Na poczatku jest fajnie bo auto sie trzyma drogi jak przyklejone itd. ale zywotnosc pozostalych elementow sie znaczaco skraca.

 

W mojej opini e34 z motorkiem ponizej 170 km nie potrzebuje usprawniania fabryki, szczegolnie biorac pod uwage stan naszych drog.

 

Reasumujac polecam gazowo-olejowe -keyaba, sachs- unikaj monroe bo to smiec, podobnie jak jakies chinskie czy inne wynalazki.

pozdrawiam

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz ja tez wymienialem amorki z przodu,kupilem monroe gazowo-olejowe 700 zl komplet,no i nie zgodze sie z opinia poprzednika nie sa zle przejechalem narazie 20tys i nie widze zadnego problemu,na naszych drogach jakich nie zalozysz to i tak 50 tys i wymiana dluzej nie wytrzymaja wiec szkoda narazac sie na wieksze koszty.
moje e39 525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanie.Jakie amorki wlozyc do 535,ktore obniza mi samochod.Wogole zastanawiam sie ,czy nie obnizyc tylko przodu,bo tyl siedzi bardzo nisko-nie dlatego ,ze jest juz wybity. amory byly zmieniane przez mojego wujka prawie 19miesiecy temu(sasch) jak auto bedzie wygladalo obnizone tylko z przodu???? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

...Jakie amorki wlozyc do 535,ktore obniza mi samochod.

nie chcę ciebie martwić, ale poprzez samą wymianę amortyzatorów raczej nie da się obniżyć autka. Samochód utrzymuje się na sprężynach a nie amortyzatorach.

A co do amortyzatorów to polecam Bilstein'a :cool2: lub Sachs'a :cool2: i nic innego. Chyba że finanse nie pozwalają, wtedy każde dobre - oby sprawne.

Edytowane przez rkorbut

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
...Jakie amorki wlozyc do 535,ktore obniza mi samochod.

nie chcę ciebie martwić, ale poprzez samą wymianę amortyzatorów raczej nie da się obniżyć autka. Samochód utrzymuje się na sprężynach a nie amortyzatorach.

 

535 i tak seryjnie leży niżej niż 520 czy 525...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
...Jakie amorki wlozyc do 535,ktore obniza mi samochod.

nie chcę ciebie martwić, ale poprzez samą wymianę amortyzatorów raczej nie da się obniżyć autka. Samochód utrzymuje się na sprężynach a nie amortyzatorach.

A co do amortyzatorów to polecam Bilstein'a :cool2: lub Sachs'a :cool2: i nic innego. Chyba że finanse nie pozwalają, wtedy każde dobre - oby sprawne.

 

tak,tak,dokladnie,tylko zastanawiam sie czy obnizyc takze tyl????? I O ILE??????? A jakie sprezyny proponujesz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.