Skocz do zawartości

Wymiana żarówek na nowe


velk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W swojej jedynce mam standardowe lampy i żarówki barwy ciepłej (żółte) chciałbym coś z tym zrobić. mój pierwszy pomysł to całkowita wymiana przednich lamp na nowe z ringami i soczewkami lecz stwierdziłem że trochę szkoda pieniędzy, później oglądałem te markery ring ale niezbyt mi się to podoba i te podłączanie tego wszystkiego nie jestem fanem więc chcę wybrać chyba najprostszy sposób czyli wymiana żarówek na te z zimnym światłem (białe). Mam już nawet wybrane oto one Philips H7 White Vision 4300K czy te żarówki są godne polecenia są jakieś lepsze ? Opinie z tego co czytałem są dobre.

Mam jeszcze kilka pytań mianowicie :

1. Jest to mój pierwszy samochód więc przygodę z autami dopiero zaczynam i niektórych rzeczy jeszcze nie wiem więc pytam się czy ten zestaw żarówek pasuje i do świateł mijania i drogowych ? Chcę wymienić wszystkie żarówki na jednakowe i upewniam się czy gdy kupie 2 komplety to będą pasować do drogowych i mijania.

2. W zastawie są dodawane żarówki 2xW5W to są jeżeli się nie mylę postojowe ? Czyli jeżeli dobrze myślę główne światła będę miał zrobione

3. Gdybym kupił 2 komplety będę miał 2 wolne żarówki 2xW5W czy da się je zamontować do oświetlania tablicy rejestracyjnej ?

4. Jakie żarówki muszę kupić do świateł przeciwmgielnych chciałbym także o takiej samej barwię lecz nie wiem jakie tam potrzeba ;/

 

p.s może macie jakieś własne ciekawe pomysły co do oświetlenia więc proszę śmiało podawać :) dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W swojej jedynce mam standardowe lampy i żarówki barwy ciepłej (żółte) chciałbym coś z tym zrobić. mój pierwszy pomysł to całkowita wymiana przednich lamp na nowe z ringami i soczewkami lecz stwierdziłem że trochę szkoda pieniędzy, później oglądałem te markery ring ale niezbyt mi się to podoba i te podłączanie tego wszystkiego nie jestem fanem więc chcę wybrać chyba najprostszy sposób czyli wymiana żarówek na te z zimnym światłem (białe). Mam już nawet wybrane oto one Philips H7 White Vision 4300K czy te żarówki są godne polecenia są jakieś lepsze ? Opinie z tego co czytałem są dobre.

Mam jeszcze kilka pytań mianowicie :

1. Jest to mój pierwszy samochód więc przygodę z autami dopiero zaczynam i niektórych rzeczy jeszcze nie wiem więc pytam się czy ten zestaw żarówek pasuje i do świateł mijania i drogowych ? Chcę wymienić wszystkie żarówki na jednakowe i upewniam się czy gdy kupie 2 komplety to będą pasować do drogowych i mijania.

2. W zastawie są dodawane żarówki 2xW5W to są jeżeli się nie mylę postojowe ? Czyli jeżeli dobrze myślę główne światła będę miał zrobione

3. Gdybym kupił 2 komplety będę miał 2 wolne żarówki 2xW5W czy da się je zamontować do oświetlania tablicy rejestracyjnej ?

4. Jakie żarówki muszę kupić do świateł przeciwmgielnych chciałbym także o takiej samej barwię lecz nie wiem jakie tam potrzeba ;/

 

p.s może macie jakieś własne ciekawe pomysły co do oświetlenia więc proszę śmiało podawać :) dzieki i pozdrawiam!

 

 

Powiem tak, nie opłaca się wymienać całych refketorów na jakieś zaminniki z ringami. Jeżeli już do zainwetuj w xenony, ale to koszt minimum 2000tys zł. Co do tych żarówek miałem je są abrdzo fajne sprawdzają się, aczkolwiek nie ejst to xenon.

 

ad1)Na pewno jeden zestaw pasuje do świateł mijania i postojowych (W5W). Jeżeli chcesz drogowe musisz zobaczyć jakie tam wchodza i kupić drógi zestaw, chociaż to bez sensu bo do drogowych założyłbym coś +100 %. Używa sie ich rzadko i tylko po to żeby dobrze oświetlić drogę.

ad2)Będziesz miał zrobione i mijania ( te co są cały czas) i postojowe. Zgadza się.

ad3)Oczywiście możesz zamontować tam żaróweczki wchodza W5W o ile nie masz samochodu po lifcie i z tyłu do podświetlanie nie masz ledów.

ad4) Ja bym przeciwmgielnych nie ruszał, nawet nie dostaniesz takich w dobrej cenie i jakości o takiej barwie.

 

Ewentualnie pomyśl o jakiś Phillips Blue Viosion, dają fajny efekt mają homologację. Nie kupuj nic z alledrogo bo są bez homologacji i chu** świecą. Z bluevision masz też postojówki w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zarowki h7 zalozysz i tak beda swiecily na zolto, nigdy nie osiagniesz barwy z xenona. Kup takie co dobrze swieca i beda dobrze oswietlaly droge. Jezeli sa z can bus blad nie wyskoczy. Co do zarowek przecimglowych mam oryginalne zolte i naprawde w nie trzeba ich zmieniac bo takie swiatlo sie przydaje podczas mgly. Obie wymienione w postach beda dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Can-Bus-y sa w zarowkach LED poniewaz maja za maly pobor pradu i komputer mysli ze jest przepalona zarowka.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic osram nightbreaker unlimited. Super biale swiatlo, a roznica miedzy zwyklymi zarowkami jest nie do porownania... Mialem je rok w samochodzie, który potem sprzedałem więc na pewno wytrzymują troszkę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Philips H7 White Vision do świateł mijania oraz Philips H7 X-treme Vision +130% do świateł drogowych, zobaczymy jaki będzie efekt jak nie zapomnę zamieszczę zdjęcie albo napiszę czy efekt mnie zadawala :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.