Skocz do zawartości

(3.0i ) piszczenie podczas przyspieszania


20omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zauważyłem że moja bunia przy przespieszaniu w zakresie pomiędzy 1500 a 2500 obr/min piszczy. Pisk wydobywa się spod samochodu. Sprawdziłem hamulce są raczej ok w dodatku są nowe. Pisk jest ma modulację i jest suchy przypomina piszczenie paska klinowego w cinquecento  Wywnioskowałem że pochodzi to od układu napędowego i tylko przy przyspieszaniu. Może ktoś spotkał się z czymś takim. Co to może być ?Podniosłem tył samochodu i jak stetoskopem za pomocą śrubokręta wyczaiłem delikatny z wewnątrz skrzyni rozdzielacza. Może skrzynia jest sucha bo siłownik jest cały mokry od oleju. Poniżej link do filmiku .Tytuł BMW X3 piszczy.

https://m.youtube.com/results?q=bmw%20piszczy&sm=3

 

20omega 41 09 Sty 2012 03:16 Rybnik Czarne X3 2006 3.0i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedź i boję się dalszych konsekwencji. Odkręciłem śrubę spustową i wyleciało mi ok 50ml przypalonego oleju. A ma być pomiędz 0.9 a 1L. Pytanko czy pomiędzy siłownikiem a korpusem reduktora mógł przez nieszczelność wypłynąć olej? Z tego co zaobserwowałem uszczelniacze na obu wałach są suche. Jedynie w okolicach właśnie siłownika jest spocone . Czy owa zębatka która jest odpowiedzialna za ustawienia rozdzielacza pływa w oleju ? Dziś dostanę nowy olej i szkodaby było żeby wycisło go na zewnątrz w krutkim czasie. Dla pewności sprawdzę i uszczelnię to połączenie. A czy przestało piszceć odpowiem jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Dziś wchodę do wozu przekręcam kluczyk i zaświeciła się kontrolka ciśnienia opon . Myślę kurcze czyżby kapeć? W przednim kole brakowało 0,2 bara . Więc koła miały różnicę w ciśnieniu. Wyrównałem wszędzie jak należy. I odziwo przestało jakby piszczeć. Muszę pojeździć. Czy to mogłoby w jakiś sposób działać na napędy .?wiem że x-drive nie lubi różnic w ciśnieniach. Opony mam takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna różnica kolego .Poza tym 0,2 bara jest niewychwytywane przez system chyba że masz czujniki w kołach

Ewidentnie słychać przy rosnących obrotach więc może jeszcze coś przy tarczy i klocku

 

Ps.Wyobraź sobie że niektórzy pracuje jeszcze poza siedzeniem na forum :):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zauważyłem jeszcze jedno. A mianowicie jadąc ok 80kmh wciskam gaz np: wyprzedzanie i samochód lekko wibruje ( poszarpuje ) jakby było coś niewyważone. Jednak bardziej związane jest to z obrotami wału niż opon .Może te wszystkie mankamenty pochodzą od jednej usterki ? Jakieś pomysłý.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem takie popiskiwanie w 1er i popiskiwal bęben od recznego ze szczeka rozebranie wyczyszczenie i pomoglo... wibracje moga pochodzic od wału moze rozciagniety łancuszek skrzyni rozdzielczej.,.. jest troche tego. czy wymieniales zebatke napedu 4x4?? jak zmieniales tam olej to trzeba powiedziec samochodowi ze olej jest wymieniony. sprwadz czy przy wypietej wtyczce silnika skrzyni rozdzielczej tez wibruje.. zapala sie kontolki ale wg mnie warto spróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatkę w reduktorze nie musiałem wymieniać. Zauważyłem że była wymieniana niedawno przez poprzedniego właściciela. Zębatka na 100% zdrowa. Jak czym przekazać info o wymianie oleju ? Wibracje mam tylko przy mocnym przyspieszaniu. A jeśli codzi o tarcze /bębny to napewno nie to.. Tarcze wszystkie nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy disem czy ista+ ale po grzebaniu przy skrzyni rozdzielczej warto ją ogarnac programowo. robilem to po wymianie oleju na nowy Edytowane przez cypisek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

czyli co tak piszczy? :/

mam to samo od jakiegoś tygodnia po zmianie opon na zimowe, dodam że zmieniałem tylko przednie opony.

wyrównałem ciśnienia w oponach zgodnie z instrukcją na drzwiach :) ale skubaniec dalej jak postoi to piszczy, dodam że jak wstawię mu w piz*ę to przestaje, ale ludzi straszę na przejściu jak sobie dojeżdżam do skrzyżowania :mad2: :mad2:

po całym temacie na forum nie mam zamiaru zwalać wszystkiego z auta wymieniać olejów i zębatek bo wszystko jest ok biegi chodzą ładnie, hamulce roczne... nie było z tym problemu przed wymianą opon? ktoś ma jakiś pomysł? :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.