Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


przemekmdc

Rekomendowane odpowiedzi

witam wymienilem czyjniki walka rozrzadu i walu korbowego i nadal nic. :mad2: iskra jest paliwo tez dostaje ale dlaczego nie chce odpalic?? tu filmik jak kreci przy odpalaniu

ktos wie co jeszcze sprawdzic??? lub czy tym interfejsem obd2 elm327 jestem w stanie polaczyc sie z inpa?? zdj interfejsu

http://www.fotosik.pl/zdjecie/debab516fbcdbede

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8940d0df6e988e8b

 

dodam ze inpa 5.0 zainstalowana wind 7 lecz brak zasilania baterii i zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czujniki to jest najprostsza i najczęściej nietrafiona diagnoza.

Na pierwszych filmikach to pstrykanie to objaw rozładowanego akumulatora. Dobrze zgaduje, że musiałeś podłączyć go później pod prostownik?

Piszesz, że po włożeniu nowych przekaźników, zaraz się palą. Możesz mieć uszkodzoną pompę paliwa, która robi zwarcie.

Załóż nowy bezpiecznik/przekaźnik od pompy paliwa, wypnij kabel z pompy, podłącz pod niego miernik i włącz zapłon. Powinno pojawić się napięcie. Jeśli będzie to wyłącz zapłon, podłącz pompę, spróbuj odpalić auto i jeszcze raz zmierz napięcie na kablach od pompy. Jeśli tym razem napięcia nie będzie to znaczy, że masz uwaloną pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wylaczyc valvetronica i odpalic auto. Dezaktywowac mozesz poprzez odpiecie okraglej wtyczki przy wlewie oleju pod plastikowa oslona cewek.

Mozliwe ze valvetronic zle sie ustawil i teraz nie odpali.

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznij od wykasowania błędów w INPA . komp. jest prawdopodobnie w trybie awaryjnym i nie pozwala uruchomić silnik.

 

Dziś miałem taki problem z moją Betą. Zgasła i już nie mogłem odpalić. paliwo było, iskra była a tu nic. dopiero po skasowaniu błędów zagadał silnik.

 

U mnie był/jest problem z silnikiem valvetronica zawiesza się.

Być może u Ciebie jest ten sam problem. tryb awaryjny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam błąd wykasowany i nadal nie odpala. udało mi się ściągnąć pokrywę zaworów i rozrząd wygląda tak

sorki za ruszanie kamera ale obracałem kołem . a tu zdjęcia http://www.fotosik.pl/zdjecie/6bc1302a3d9b4583 http://www.fotosik.pl/zdjecie/03dd976093b174bd

wydaje mi się ze na tak mały luzie nie miał szans przeskoczyć.co wy na to??jak to oceniacie?? ogólnie jest bardzo naciągnięty tylko w jednym miejscu jest troszkę luźniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to łańcuch jest luźny. Jak już masz wszystko na wierzchu to skombinuj blokady,sprawdź czy wałki są dobrze ustawione i będziesz wiedział czy rozrząd przeskoczył czy trzeba szukać usterki głębiej.

 

Na chwile obecną do wymiany łańcuch + ślizgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam teraz jeszcze doszło to ze auto jest zamknięte a świeca się stopki i zegary później podeśle foto.nie wiem oco chodzi dopiero po odłączeniu aku zgasło a tak jak je otwarłem włożyłem kluczyk przekręciłem wyłożyłem kluczyk i nadal się świeciły zegary i światła stopu.miał ktoś coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie każdy zagląda tu codziennie więc nie musisz się dopominać odpowiedzi

po 2 gdyby ktoś wiedział to pewnie by napisał.

po 3 gdybym tyle czasu miał unieruchomione auto i dalej nie znał przyczyny usterki, oddałbym je do specjalisty żeby nie eksperymentować i nie zepsuć czegoś innego przy okazji.

 

A co do samej usterki, akumulator znowu Ci nie padł? Może jak ma za niskie napięcie do komputer fiksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.