Skocz do zawartości

N46B20 Chrobotanie na wysokich obrotach


mike2205

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem jak w tytule. Na wysokich obrotach(od 4 tys.) i tylko przy dynamicznym przyśpieszaniu słychać chrobotanie w okolicach silnika. Sprzęgło i dwumasa wymienione z 15 tys. temu, siłownik valvetronic też wymieniony , przebieg 220k. Dzisiaj nagram filmik. Mieliście może podobne objawy?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny silnik n42b20 i mam dokładnie ten sam problem.

Po rozgrzaniu silnika od około 2500 obrotów słychać dziwne brzęczenie przy ok 5000 obrotów słychać już bardziej wycie silnika...

Dzieje się tak tylko przy gwałtownym przyspieszaniu na 2, 3, 4 i 5 biegu. Na jałowym i przy powolnym przyspieszaniu nie ma tego dźwięku.

Na początku myślałem że coś wpada w rezonans ale na jałowym też by pewnie było to slychać...

Wrzuć swój filmik :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne chrobotanie tylko przy schodzeniu z obrotów, zaczyna się przy 2500 kończy gdzieś przy 2200-2300. Na jalowym występuje też cos podobnego. Przy dodawaniu lub trzymaniu gazu wszystkie dziwne dźwięki zanikają. Na pewno mam połamaną plastikowa pokrywę silnika, gdy samochód chodzi na luzie a ja przytrzymaj ta pokrywę to wszystko się ładnie wycisza. Nurtuje mnie czy tej pokrywy nie byłoby też słychać podczas wchodzenia na obroty? Mogę zdemontować ją i przejechać kilka kilometrów żeby sprawdzić czy problem dalej występuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piszesz o problemie chrobotania powyżej 4000 rpm a na filmie przyspieszyłeś 4 razy, 3 razy nie przekroczyłeś 4000 rpm a raz do niecałych 4500 :roll: nie wiem, może się czepiam :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spoko, chciałem abyś trochę rozjaśnił sytuację :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na kanale. Przejrzałem cały układ wydechowy - postukalem lekko młotkiem i wydaje sie spoko.

Pozniej postukalem w obudowy silnika - ta z lewej strony trochę lata a na tej z prawej strony leży obudowa filtra kabinowego.

Wyjechałem z kanału i narazie CISZA :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.