Skocz do zawartości

E92 335i PRZYGOTOWANIE DO DUŻEGO SERWISU + DOBRY WARSZTAT


sas4161

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule przygotowuje się do wykonania dużego serwisu w moim BMW i potrzebuje kilku porad co do tego co pominąłem i jakich części/płynów/olejów użyć.

 

Potrzebuje również dobrego warsztatu na terenie Śląska który to wykona dobrze i zarazem nie skasuje za to jak w ASO.

 

Dane modelu: BMW e92 335i N54 AUTOMAT

Data produkcji: 2006-08-02

Przebieg: 154890 km

 

Oto lista czynności i rzeczy jakie chce wykonać:

 

PŁUKANKA + WYMIANA OLEJU W SILNIKU

PŁUKANIE + WYMIANA PŁYNU WSPOMAGANIA

PŁUKANIE + WYMIANA PŁYNU CHŁODNICZEGO

WYMIANA OLEJU W DYFERENCJALE

WYMIANA PŁYNU HAMULCOWEGO

WYMIANA FILTRA OLEJU

WYMIANA FILTRA POWIETRZA

WYMIANA FILTRA PALIWA, WĘGIELNY

WYMIANA FILTRA KABINOWEGO

WYMIANA ŚWIEC

WYMIANA TERMOSTATÓW

WYMIANA PASKI KLINOWE, NAPINACZA, ROLEK + USZCZELNIACZE

WYMIANA USZCZELNIACZY POPYCHACZY ZAWORÓW

WYMIANA AMORTYZATORÓW PRZÓD + TYŁ

WYMIANA SPRĘŻYN AMORTYZATORÓW PRZÓD + TYŁ

SKRZYNIA AUTOMATYCZNA: MISKA, OLEJ, TŁOCZKI, ADAPTER, TULEJA, MECHATRONIKA

USUWANIE NAGARU KARBONOWEGO

ZAŁOŻENIE OIL CATCH CAN

TARCZE PRZÓD + KLOCKI

KLOCKI TYŁ

SZCZEKI HAMULCA POSTOJOWEGO

REGENERACJA VANOSA

WYMIANA ROZRZĄDU

SPRAWDZENIE AKUMULATORA W ASO

CZYSZCZENIE ODMY + WYMIANA FILTRA

CZYSZCZENIE WĘZY I INTERCOOLERA

CZYSZCZENIE PRZEPUSTNICY/EGR ITD...

 

Rzeczy wyszczególnione na CZERWONO - nie jestem pewny czy mam to robić?

 

Dodam że z autem nie ma problemów i chce to wszystko wykonać dla siebie i na przyszłość jak to mówią lepiej zapobiegać niż.............

Edytowane przez sas4161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przegladnalem Twoja liste przegladowa i zastanawiam się nad kilkoma pozycjami, gdyż sam posiadam 335, aktualnie z przebiegiem 134 tys, ostatnio zmieniłem swiece, gdyż były oryginalne i wymagaly już wymiany (misfire na trzecim cyl), oraz dynamicznie zmieniłem olej w ASB, oraz plyn hamulcowy i chłodniczy. filtr paliwa możesz zmienić gdyż zalecany interwal zmiany to 100tys mls/160tys km, co do termostatów nie wiem czy jest sens, jeżeli auto normlanie się dogrzewa, pasek osprzętu (fakt tez zmieniałem w lecie), możesz zmienić, chyba ze jego stan jest zadowalający, co do popychaczy jaki jest objaw ze chcesz wymieniac?, co do amorków, zależy od ich stanu, to samo się tyczy sprężyn, polecam sprawdzić przed bezsensownym wyrzucaniem pieniędzy, oil cc może się przydac, czy komputer zgłasza jakies bledy odnośnie vanosa? rozrząd się tlucze ze chcesz wymieniac?, czyszczenie reszty jak najbardziej, ewentualna wymiana filtra na odmie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedz.

 

Termostaty - nigdy nie wiadomo kiedy przestana działać, dokładnie sprawdziłem historie serwisowa, i mam tez wszystkie faktury z napraw i wymian jakie były robione, tak wiec są zapewne jeszcze oryginalne. Nie jest to jakiś duży koszt to wole je wymienić prewencyjnie niż później żałować.

 

Pasek osprzętu lub rolka/napinacz - przy odpaleniu świszczy, nigdy nie był wymieniany, wymienię całość.

 

Uszczelniacze popychaczy - po zapoznaniu z materiałem jak dbać o nasze BMW sierdziłem ze je też od razu wymienię, można to zrobić bez ściągania głowicy i na pewno pozytywnie wpłynie to na pracę silnika w przyszłości.

 

Amortyzatory - przód 87%, tył 75% z tego co wyczytałem przód wytrzymuje 150 tyś a tył 100 tyś km, tutaj zobaczę i może wymienię tylko tył.

 

Vanos/Valvetronic - nie ma błędów, każdy Vanos się zużywa, a dokładnie uszczelki które się tam znajdują, ubijają się i twardnieją.

 

Rozrząd - piszą ze spokojnie wytrzymuje około 200 tyś i od tego momentu zaczyna się robić niebezpiecznie, sprawdzę łańcuch jeżeli jest w dobrym stanie to wymienię tylko ślizgi i sam napinacz lub zrobię cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.