Skocz do zawartości

Swap Silnika 1.6i na 1.8is +lpg


UltraFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak wyżej chciałbym zmienić mojego 1.6i na 1.8is

motor mam M43. Co i jak trzeba zrobić i kupić dokładnie żeby wyszło tanio i w miarę dobrze ;)

Co spasuje od obecnego osprzętu od 1.6i do Is'a ;)

Teraz kolejne pytanie mam LPG Stag 300 Sekwencja 4 generacji,na wtryskach valteck i co z tego musiałbym dokupić żeby móc tam zamontować gaz i chodziło to tak jak trzeba.

Jestem w tym zielony ale potrzebuje wiedzieć co i ile mnie wyjdzie cenowo ;)

Liczę na Waszę odpowiedzi,

z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem M42 i złego słowa nie powiem, poza tym że mi rozrząd czasami hałasował jak się przepałowało, ale ogólnie bezawaryjny motor, skrzynia na pewno zostaje, wał, akumulator też na swoim miejscu, wydech.

Generalnie powiem ci NIE BIERZ TEGO DWA-ZERO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz czegoś innego gazować? Aż żal mnie ściska, jak ktoś chce zniszczyć najlepszy silnik z E36 :(

Toż 2.0 wyjdzie Cię taniej pewnie.

1. Najlepszy silnik w e36 :duh:

2. Nawet 2.0 wyjdzie drożej i roboty więcej

 

Chcesz m42 czy m44 ?

jak chce 1.8is to chyba wiadomo że m42 bo m44 ma pojemność 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz czegoś innego gazować? Aż żal mnie ściska, jak ktoś chce zniszczyć najlepszy silnik z E36 :(

Toż 2.0 wyjdzie Cię taniej pewnie.

1. Najlepszy silnik w e36 :duh:

2. Nawet 2.0 wyjdzie drożej i roboty więcej

 

Chcesz m42 czy m44 ?

jak chce 1.8is to chyba wiadomo że m42 bo m44 ma pojemność 1.9

 

Najlepsza może R4 jaka jest ogólnodostępna za nieduże pieniądze :D IS to kompromis między spalaniem a mocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć silnik najlepiej kompletny, do tego wiązka elektryczna, komputer, kompletny ews jeśli był, kolektory wydechowe lub kompletny wydech jeśli nie chcesz się bawić w przeróbki i spawanie. Skrzynia biegów zostaje, sprzęgło też, rozrusznik też powinien być ten sam o ile pamiętam. Silnik do budy pasuje bez przeróbek łap, mocowań itp.

Wiązkę elektryczną podpinasz też bez problemów. Jak mi się coś przypomni to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są różne i trudno powiedzieć, ale myślę że tak do 2,5 tys kupisz komplet na swap w dobrym stanie. Samo wsadzenie silnika nie jest trudne jak się ma trochę pojęcia, najgorsza jest elektryka jak np. podłączenie ews. Dużo jest tematów typu po swapie silnik nie pali itp. a po tygodniach szukania przyczyny okazuje się, że gdzieś był kabelek nie podłączony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem wcześniej, że parę gratów pasuje, jak rozrusznik, sprzęgło skrzynia, chłodnica, przepływka też powinna pasować ale nie jestem pewien bo w is ten gumowy łącznik od kolektora jest większej średnicy a i pucha od filtra jest inna. Cena którą podałem jest za komplet czyli silnik ze skrzynią + wszystkie graty. Można kupić i taniej ale dobre is-y trzymają cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.