Skocz do zawartości

BMW 520I E39 zaczęło mocno kopcić


Bella_Italia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy na forum i poprosze o wyrozumiałośc :) otóż jestem posiadaczem szczęśliwym posiadaczem beemeczki "do czasu" dwa dni temu gdy stałem na skrzyżowaniu zaużyłem w lusterku gęsty dym wydobywający sie z rury wydechowej podjechałem i parking sprawdzić co się dzieje. kopcił na gęsty biały dym, zgasiłem silnik i chwile odczekałem. Sprawdziłem stan oleju i był w normie, po jakimś czasie odpaliłem.i dalej kopcil lecz nie tak mocno i gdy odjechałem dym zmienił się na lekki niebieski i później poprzestał. Dzisiejszego dnia zaczęło się to samo lecz dym był bardziej intesywny wydaje mi się i dłużej to wszystko trwało. po 20 minut wracałaem powolutku do domu i zauważyłem. że silnik zaczyna inaczej pracować jakby chciał gasnać i mocy nie miał. Przed chwilą byłem zobaczyć czy się coś zmieniło i jednak nie. Chce podkreślić, że jest tak samo na benzynie jak i na LPG. Brak mocy i strasznie klepanie budą.

 

Prosze o jakąkolwiek pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz na analize spalin ale skoro brak mocy i tak kopci to nie wróży to dobrze. Uszczelka pod głowicą puszcza. Ale dla pewności jedź na analizę spalin. Może być też odma kiedy ją wymieniałeś ? Sprawdził bym jeszcze pod kompem czy jakieś błędy są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m52 jak kopci to albo odma albo uszczelka w sumie ja mam wszystko ok a na gazie też kopci dopiero po dobrym rozgrzaniu już tak nie. Podepnij się pod inpę i zobacz może jakiś czujnik wału wałka. A odpala normalnie ? A ile ma nalatane? W poprzednim aucie brak mocy objawiał się zatkanym katalizatorem ale nie było błędów na kompie. Ja bym pierw na kompa potem na analizę spalin. A jak tu i tu wszystko ok zobaczył lewe powietrze i ten katalizator. Więcej pomysłów nie mam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.