Skocz do zawartości

E60 520i Doposażenie w uchwyt dla fotelika


zales

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym doposażyć swoje auto w uchwyt do mocowania fotelika dziecięcego "top tether". Chcę kupić fotelik z systemem isofix (który w aucie posiadam) ale większość fotelików posiada też ten górny pas mocujący. Znalazłem podobną instalację, ale w innym modelu BMW:

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/73826

Z tego co znalazłem na realoem dla mojego auta przeznaczony jest taki element:

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NA31-EUR-07-2003-E60-BMW-520i&diagId=72_0519#72147040406

Ale nigdzie absolutnie nie znalazłem instrukcji instalacji tego elementu, ani miejsca do którego się go przykręca, ani nawet tego czy na 100% będzie pasował do mojego auta. Czy ktoś z was może montował taki uchwyt do auta? Czy może macie jakieś inne pomysły na uchwyt do fotelika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt z drugiego linku mam u siebie w aucie, jest on montowany pod tylna półka do metalowej półki :) Powinny być przygotowane miejsca montażowe nawet jeśli nie masz tych uchwytów, więc tylko trzeba wyciąć otwory w półce albo kupić używaną już z otworami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Ja w orginale mialem uchwyty a po zmianie podsufitki i tylnej półki na alcantare musialem wycinac otwory na ten uchwyt plus takze na uchwyt srodkowego pasa gdy jest rozlaczony.

 

Ja uzylem do tego mini szlifierki ale nawet ostrym nozykiem do tapet da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kupujesz elementy 1,2,3,4 i do tej operacji zdejmij półkę. Będzie łatwiej wyciąć otwór, poza tym musisz zamontować element nr.2 a bez demontażu tego nie zrobisz. Jak ci się uda to pochwal się :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak zamontuje napiszę co i jak, obecnie mam problem z zakupem śrub, są sprzedawane tylko w opakowaniu po 10 sztuk.

No nie żartuj... U mnie w ASO Bawaria Motors mogę kupić wszystko na sztuki. Tylko na bmwstore sprzedają w paczkach...

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj... U mnie w ASO Bawaria Motors mogę kupić wszystko na sztuki. Tylko na bmwstore sprzedają w paczkach...

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Doprawdy?? W BMW Auto Fus sprzedają na paczki. Tak samo na super-bmw.pl, sklep.auto-voll.pl, czescidobmw.pl. Może zapodaj jakiś link do sklepu gdzie kupię na sztuki?

Śrubę mogę kupić zamiennik, ale wkręt pewnie ma dopasowany kształt główki do mocowania, a jego wymiarów w katalogu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Zadzwoń do innego dealera w swoim mieście. Jak jesteś z Wawy to Bawaria Motors na ul. Czerniakowskiej. Widać z tego że każdy dealer rządzi się innymi prawami.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam zamiar doposaźyć mocowanie ISOFIX na przednim fotelu pasaźera i mam pytanie czy wystarczy kupić w ASO mocowanie nr 52 10 6 983 934

Na zdjęciu część nr 9

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6983934-palak-isofix

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem wyłącznik ,syglalizacje do posufitki - musze sprawdzić WDS schemat bo słyszałem źe jeszcze potrzeba jakiś moduł ?

Główne pytanie mam czy ten element montaźowy dam rade zamontować do zwykłego fotela ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Da radę ale musisz zciagnac skórkę.

Andzej ale isofix jest do 18 kg wiedz długo nie będziesz go potrzebować :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Kupiłem wyłącznik ,syglalizacje do posufitki - musze sprawdzić WDS schemat bo słyszałem źe jeszcze potrzeba jakiś moduł ?

 

jaki moduł ?

 

Tu masz instrukcje BMW ..... i na schemacie czesci nie ma zadnego modułu

 

E60 E61 Deaktivierung Beifahrerairbag

http://bmw-eba.de.tl/E60-E61-Deaktivierung-Beifahrerairbag.htm

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.