Skocz do zawartości

E46 (2.8l Katowice) WBAAM51000EZ45521


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Ostatnio zostałem wyśmiany w sprawie e46 w Zamościu, że mam blisko i nie chce mi się dupy ruszyć,(pomysł brata, ale po ostatnich rozmowach z nim, ze wybrałem markę którą kupuje się tylko po to aby nic nie robić, zajeździć auto i sprzedać, bo kto sprzedaje dobre auto, przestałem go słuchać, najwidoczniej nie zawsze się można słuchać starszych) więc postanowiłem rozglądać się trochę dalej ale bez przesady, nad morze się nie wybieram :) Po małej rozmowie wstępnej dowiedziałem się:

Silnik jest po swapie, stary był uszkodzony. Przód jest poliftowy, podczas zmiany silnika miał okazję zmienić przód więc zmienił, zarzeka się że zmiana przodu nie była spowodowana kolizją/wypadkiem. Spod samochodu nie ma wycieków, na dwóch tylnych nadkolach jest ruda. Gaz został zamontowany zaraz po swapie. Kumpel ma znajomego w Krakowie, który pracuje w serwisie bmw, powiedział że może pojechać z nami ją obejrzeć bliżej. Co wy o niej sądzicie? Czytając temat o e46 nie da się kupić tanio e46 2.8l w bardzo dobrym wyposażeniu, czy cena jest adekwatna? Wydaje mi się, że rocznik dobrze zaniża cenę :) Chociaż gdzieś widziałem komentarz, że to auto było rok temu na aukcji (nie potwierdzone info)

 

VIN WBAAM51000EZ45521

Type code AM51

Model 328I (EUR)

E-F-R series E46 4

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine M52/TU

Displacement 2.80

Power 142 (193 hp)

Drive HECK

Transmission MECH

Paint code 303 - COSMOSSCHWARZ METALLIC

Upholstery code N6SW - STANDARDLEDER/SC

Prod.date 1998-10-13

 

 

S210 Dynamic stability control III

S226 Sports suspension settings

S235 Towing hitch, detachable

S256 Sports multifunct.strng whl,cruise cntrl

S279 BMW LA wheel without flat-running prop.

S305 Remote control for central locking

S403 Glass roof, electrical

S411 Window lifts,electric,front/rear

S415 Sun-blind, rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S459 El. front seat adjustment w. memory

S465 Through-loading system

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S640 Preparation f tel.installation universal

S661 Radio BMW Business (C43)

S672 CD changer for 6 CDs

S674 Hi-Fi system Harman Kardon

L801 National version Germany/Austria

S832 Battery in luggage compartment

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

== Decoded using http://www.decodervin.pl ==

Edytowane przez AddictedFromBMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście auto mocno polepione.

Przód zmieniony, to wiemy. Przedni zderzak nie pasuje do reszty, słabo spasowane listwy boczne. Dużo dodatkowych zmian, lampy tył, kierunki boczne, kierownica, gałka biegów, navi. Listwy zewnętrzne pomalowane, otwieracz maski wystaje, przednie reflektory w słabym stanie.

 

Przydałyby się zdjęcia pod maską. Jest wcześniejszy temat, w którym auto nie posiadało spryskiwaczy lamp. Nie mają one zwyczaju odpadać ze starości, więc teksty o zmianie przodu nie z konieczności można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poproś sprzedawcę o aktualne zdjęcia. Na tych tutaj auto zmienia nie tylko koła, ale też parę innych rzeczy... :duh: Chyba że to jakaś zakamuflowana gra pt. "znajdź 10 szczegółów..."
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego AddictedFromBMW chcąc kupić takiego ulepa sam prosisz się o kłopoty. Zamów sobie może od razu jakiś abonament u moderatorów forum na tematy typy "kupiłem i jak mam teraz doprowadzić do stanu użytkowalności".

Jakieś bajki o wymianie przodu - cuda na kiju :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego AddictedFromBMW chcąc kupić takiego ulepa sam prosisz się o kłopoty. Zamów sobie może od razu jakiś abonament u moderatorów forum na tematy typy "kupiłem i jak mam teraz doprowadzić do stanu użytkowalności".

Jakieś bajki o wymianie przodu - cuda na kiju :mad2:

 

W takim razie jak odróżnić kogoś kto dbał o swoje auto od kogoś kto udaje? Widzę że nie można ufać nikomu, powiecie że dozbieraj kasę i kup z forum. Czy tylko ja staram się być uczciwy ze sprzedażą auta? Ostatnio zauważyłem regułę, że nie ważne jak dbałeś o auto tylko jak dobrze je komuś wciśniesz. Przemyślę to sobie i jutro zadzwonię po więcej zdjęć albo podziękuję, Na dniach pojadę oglądać to e39: w tej cenie chyba nie ma co szukać wyposażonej e46 nawet, chyba że ulepiona z kilku tak jak mówicie. http://olx.pl/oferta/bmw-e39-523i-shadow-line-sport-pewny-egzemplarz-zamiana-CID5-IDdBqhp.html#e9e3bccb1d

Jestem już po rozmowie wstępnej, ma mi podesłać vin jak wróci z weekendu do domu, mam nadzieję że zobaczę ją pierwszy i będę mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak odróżnić kogoś kto dbał o swoje auto od kogoś kto udaje?

Chociażby omijając auta z wymienionym przodem od innego modelu... tak jak w tym przypadku.

Odpowiedz sobie na pytanie, co cię w tym aucie zainteresowało. I zacznij szukać dokładnie odwrotnie.

Auto z super przodem? Może lepiej zwykły, ale nie polepiony.

Mega cena? Może warto dołożyć.

Silnik marzenie? Może zejść z pojemności.

Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o cenę to ta akurat jest mocno przesadzona jak za takie "cudo", spokojnie w tej kasie znajdziesz nieudziwnione 328i w sedanie, wiadomo, że przebieg w okolicy 300k km, ale spokojnie pojeździ.

 

edit: wczoraj nie była za 17900? :roll: albo zdawało mi się..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek tez zmieniony i to mocno, przecież ta kierownica szła od 2000 roku....

 

Zamiast dywagować na forum, jedz i oglądaj kolego Addicted. Może nie koniecznie tego ulepa, już ten srebrny z Wloch był lepszy na oko...

no i bliżej Zamoscia :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-e39-523i-shadow-line-sport-pewny-egzemplarz-zamiana-CID5-IDdBqhp.html#e9e3bccb1d

Jestem już po rozmowie wstępnej, ma mi podesłać vin jak wróci z weekendu do domu, mam nadzieję że zobaczę ją pierwszy i będę mile zaskoczony.

 

Załóż nowy temat, jest szansa ze te 523i bedzie lepsze od tego polepionego 328i...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-e39-523i-shadow-line-sport-pewny-egzemplarz-zamiana-CID5-IDdBqhp.html#e9e3bccb1d

Jestem już po rozmowie wstępnej, ma mi podesłać vin jak wróci z weekendu do domu, mam nadzieję że zobaczę ją pierwszy i będę mile zaskoczony.

 

Załóż nowy temat, jest szansa ze te 523i bedzie lepsze od tego polepionego 328i...

 

 

Oglądałem pare sztuk, coraz więcej wychodzi na lubelskim więc myślę, ze w tym miesiącu coś pod dom pociągnę, pasażerowie którzy pojechali ze mna for fun obejrzeć autko stwierdzili, ze jestem wybredny :) Jeśli chodzi o e46 mogę tutaj w temacie dodać kolejne auto (również e46)? 328 zniknęło chwile później z aukcji, o e39 rozmawiałem ze sprzedawcą, podał mi vin i takie tam, problem jest w tym, ze silnik jest po swapie i nie jest wbity nowy silnik w dokument, czyli oc mamy mniejsze, spowodowanie wypadku tym autem z innymi numerami silnika i małym oszustwem na oc bo jednak mniejsza pojemność, mniejsze opłaty, pewnie zwala całą winę na Ciebie, prawda? Co do srebrnej z Włoszech, na własnym błędzie i głupocie się przekonałem, ze trzeba jeździć oglądać jeśli jest blisko :) autko zniknęło bardzo szybko, a została notka w ogłoszeniu, ze specjalizują się w sprowadzaniu e46 i e39, dzisiaj dzwoniłem, mam się odezwać w przyszłym tygodniu to będzie jakaś e46 na sprzedaż, teraz właśnie przywlekli e39. Więc czekamy jeszcze chwilę :) Chociaż, bacznie obserwuję różne fora i liczę, że ktoś wyciągnie spod koca i stwierdzi, ze pora na coś lepszego :) Budżet po woli idzie w górę jak słyszę przez telefon, ze w sumie to nie bity ale wymienione bo podrapane i cena blisko 15000zł :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie i wymaganiach jakie wrzucasz to ktoś raczej czeka aż szpachla wyschnie :D

 

dlatego szukam przedlifta do 17000, wszystkie poniżej traktuję jako ewentualność, czasem można coś trafić :) dla mnie na razie temat wyczerpany, skoro oferta zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym, ze silnik jest po swapie i nie jest wbity nowy silnik w dokument, czyli oc mamy mniejsze, spowodowanie wypadku tym autem z innymi numerami silnika i małym oszustwem na oc bo jednak mniejsza pojemność, mniejsze opłaty, pewnie zwala całą winę na Ciebie, prawda?

 

Nikt tego nigdy nie sprawdzi faktycznie, bo silniki BMW M52 z zewnątrz niezależnie odpojemnosci wygladaja identycznie. Silnik traktowany jest jak zwykla czesc zamienna, jego numerów nie ma w dowodzie rejestracyjnym już od wielu lat.

Nie panikowałbym.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.