Skocz do zawartości

M54B30 - popychacze hydrauliczne? Silnik stuka [ROZWIĄZANY]


Adrian A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

prawdopodobnie padł mi popychacz hydrauliczny.

Tutaj rodzi się pytanie: nowe zamienniki czy używane oryginalne kupić?

 

Ceną nowych oryginalnych już mnie straszyli, więc pytam tutaj, bo prawdopodobnie w ten weekend po potwierdzeniu usterki trzeba będzie natychmiast coś zdecydować.

 

Pozdro

Edytowane przez Adrian A-One
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie poranne, tylko ciągłe.

 

EDIT: nie wiem czy takie poranne stukanie zauważyłem więcej niż kilka/kilkanaście razy przez te lata, co mam ten samochód. Jeżeli się pojawiało to na 2 sekundy i się skończyło. Za to na pewno cykanie w tym silniku to norma u mnie ;) )

 

Wracam normalnie do domu, wszystko z silnikiem było OK.

 

Zdałem egzaminy, muzyka głośniej, (ekspresówka) i trochę szybsze tempo (ok. 180/h) przez kilka kilometrów. Potem miasto, wyjeżdżam z miasta na niezabudowany i tam rzadko, ale czasami lubię wykrzesać z silnika wszystko. Jest tam taki bardzo krótki (i bezpieczny) odcinek, bardzo pochyły (w górę w tę stronę akurat) w którym można do 100 się rozpędzić, czyli 1 max (zazwyczaj bardzo unikam odcinki, ale tutaj kurczę nie zdążyłem ^^ ale to może trzeci raz odkąd mam samochód od kilku lat ), dwójka i potem już na spokojnie.

 

Wjeżdżam na posesję, wyłączam muzykę i... słyszę stukanie (przez te 30 km była muzyka, od tej "górki" do domu miałem 5km).

Na początku się przestraszyłem, że oleju nie dopilnowałem (raz na jakiś czas trzeba sprawdzić, drobna dolewka czasami jest po 1000 km, a czasami po 3000 km, nie wiem od czego to zależy), ale full.

 

Podejrzewałem pęknięcie kolektora wylotowego tuż przy głowicy, ale samochód był na kanale i to nie to.

Kolejne objawy przemawiające za tym, że to nie to:

 

2) na zimnym nic nie stuka (czyli zaczyna po rozgrzaniu oleju)

3) na wyższych obrotach (ponad 1500) też nie stuka ;)

 

Samochód leci do mechanika wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj foto tego popychacza, tak się składa że pracuje w fabryce zaworów i popychaczy co prawda dopiero w 2016/17r będziemy znowu robić BMW ale może spasuje popychacz z czegoś innego, wszak Toyota i całe PSA mają to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest popychacz. To brzmi jak dziura w wydechu lub wlaśnie nie dokręcona świeca.

 

A jesli to świeca i jej nie dokręcisz to za moment zostanie "wypluta" i uszkodzi gwint. Nawet bym się nie zdziwił gdy już jest wypluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika.

Twierdzi, że to na pewno nic w silniku, nic poważnego i normalnie mam jeździć.

Jako, że mi to na rękę, samochód będzie zostawiony w poniedziałek u niego.

 

Do zrobienia (oprócz usterki) jest zawieszenie tył, słabo wracająca gałka zmiany biegów na mrozach (z 5 na 3), prawdopodobnie tarcze tył + płyn hamulcowy, olej + filtr, ścinające (jak się okazało po tej zimie) się koło prawy przód z niewiadomych mi przyczyn oraz ostatnio narastająca skłonność do tzw. "kangurków" - jakiś luz na napędzie.

Wszystko można (dzięki forom) podejrzewać, gdzie jest i co do wymiany oprócz kangurków, ale wierzę, że nie będzie to nic kosztownego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dokładnych oględzinach mechanika, uważa on, że to pęknięty/nieszczelny kolektor.

 

Jako, że planuje na to poświęcić 2 dni (trzeba wszystko ściągać, żeby znaleźć dokładnie miejsce), dzisiaj odebrałem samochód (zrobione zawieszenie tył) i oddam go jak już dojdzie do mnie kolektor z innego silnika, bo m52b28 ;)

Po odbiorze potwierdzę lub zaprzeczę usterkę co do "stukania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.