Skocz do zawartości

Zasilanie podgrzewacza paliwa + błąd dde 49A6


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z BMW x5 2011 3.0d 306km

Nie dochodzi mi napięcie na podgrzewacz paliwa, miałem zwarty plus z podgrzewacza do masy. Bezpieczniki pod schowkiem pasażera i z tyłu z prawej strony wszystkie ok, jakiejś sugestie ? Mam jeszcze jeden błąd gdzie nigdzie nie mogę znaleść pomocy w sterowniku silnika: 49a6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Wiem że stary post, ale czy udalo sie rozszyfrowac ten blad 49a6?

 

Mam ten sam i nie moge nic znalesc ja jego temat.

 

Pozdro

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o mnie to po długim poszukiwaniu okazuje się że u mnie ten błąd oznacza bliżej nie sklasyfikowany problem ze sterownikiem Świec żarowych.

 

Auto Bmw X5 e70 LCI 40d

Jedyny problem jaki mialem to na zupełnie zimnym silniku, po odpaleniu i bardzo lekkim dodaniu gazu max 800 obrotów auto lekko szarpało jakby nie przepalalo na jedną świece.

Jeśli odczekam 30-40 sekund lub dodam normalnie gazu do 1000 lub więcej to problemu żadnego nie ma.

 

Od czasu kiedy rozgryzłem co jest problemem poprostu ruszam normalnie i od tygodni nie ma żadnych problemów pomimo bledu w pamięci.

 

Wymiana tego sterwonika w silniku N57 jest o wiele prostsza niż w poprzedniku ponieważ nie trzeba usuwać kolektora, mimo to nie widzę takiej potrzeby.

 

Generalnie jeśli ktoś jezdzil wcześniej bmw w dieslu e46-e90 itd to wie że te błędy świec i sterownika to jest norma i latami się z tym jezdzi bez żadnych objawów.

Tyle ze w poprzednich modelach te błędy były łatwe to zrozumienia a w nowym N57 jest błąd a wytłumaczenia zero.

 

Takze mam nadzieję że komuś się ta informacja przyda.

 

Pozdrawiam

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.