Skocz do zawartości

520D 2001r. - nie grzeje na niskich obrotach


Inixi

Rekomendowane odpowiedzi

Temat pewnie wiele razy był poruszany ale niemniej przedstawie problem.

Kiedy auto chodzi na jałowych obrotach to z nawiewu leci zimne powietrze, kiedy natomiast jadę i mam powyżej 1500 obrotów to zaczyna lecieć ciepłe, ale kiedy po takiej jeździe stanę na światłach trochę dłużej to znowu zaczyna lecieć chłodne powietrze.

Wygląda na to, że może być uszkodzona pompka przy elektrozaworze, dokładnie to -> http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/64_0971-zawor-pompy-wezy-wodnych/i47536/sM#part11

Ale czy jest możliwość jednoznacznego upewnienia się, na przykład sprawdzając na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w moim aucie jest pojedyńczy elektrozawór z tego względu, że mam klimatyzację manualną (oraz mam webasto), dokładnie taki:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/64_0970-zawor-pompy-wezy-wodnych/vGU48593#part11

Więc pompka raczej odpada, ale czy ta część nadal może być przyczyną usterki, którą opisałem w powyższym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za ciszę w temacie, ale na różne sposoby próbowałem ten problem rozwiązać i muszę dodać dwie rzeczy:

1. Mam webasto. Niestety jest niesprawne, a że zbliża się wiosna to nie wiem czy opłaca się je naprawiać. Mianowicie menu w radiu z ustawieniami webasto znikneło, webasto przy niskich temperaturach odpala ale nie grzeje itd. Możliwe, że to jego wina, bo pompka nie pracuje i powoduje to zatkanie układu i woda nie płynie do nagrzewnicy jak należy.

2. Elektrozawór należałoby sprawdzić, tylko...

Jak przestaje grzać to odłączyć trzeba zasilanie od elektrozaworu (jeśli będzie możliwość na drodze) i zobacz czy jest poprawa

Jaki powinien być efekt odłączenia elektrozaworu? Powinno grzać czy wiać chłodem?

 

Odpowiadając na pytania.

Oczywiście stan płynu prawidłowy?

Płyn jest zalany do połowy zbiornika i nie ubywa go.

A przed wymianą pompy też miałeś ten problem?

Przed wymianą pompy też miałem ten problem, wymiana pompy niczego nie dała, ale przynajmniej mam nową pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.