Skocz do zawartości

e90 335d wyciek z chłodnicy pomocy!


dynas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie potrzebuje pilnej pomocy.jestem na trasie daleko od domu (wyjazd w góry),z rodziną i właśnie komp wywalił spadek płynu chłodniczego.zatrzymalem się sprawdziłem i dół chłodnicy mokry na całej jej szerokości. Dolałem i powolutku dojadę do Ustronia (jestem kawałek za wrockiem).Czy może ktoś zna miejsce w okolicach Ustronia, Wisły gdzie można by sprawdzić chłodnice? .Proszę pomóżcie. Pech że początek urlopu a juz przygodami... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje pilnej pomocy.jestem na trasie daleko od domu (wyjazd w góry),z rodziną i właśnie komp wywalił spadek płynu chłodniczego.zatrzymalem się sprawdziłem i dół chłodnicy mokry na całej jej szerokości. Dolałem i powolutku dojadę do Ustronia (jestem kawałek za wrockiem).Czy może ktoś zna miejsce w okolicach Ustronia, Wisły gdzie można by sprawdzić chłodnice? .Proszę pomóżcie. Pech że początek urlopu a juz przygodami... :?

Kolego, jutro będę w Brennej niedaleko Ustronia i mogę podjechać obadać ten twój wyciek i ocenić czy to coś poważnego czy pierdoła, jak coś to pisz na priv

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.dojechalem ubyło trochę ale w zbiorniczku wyrównawczym zebrała się pianka średnio gęsta koloru jasnego.co to oznacza? :|

Jutro się zgadamy to zobaczę i pomogę w miarę możliwości, namiary na mnie wysłałem Ci na priv :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony330d Ten człowiek uratował moją 335d . Sytuacja naprawdę była nieciekawa.Ubywający w szybkim tempie płyn chłodniczy (przez 500km trasy dolałem litr)i w dodatku pieniący się i jakby zmieszany z czymś co sugerowało nawet pękniętą uszczelkę pod głowicą.Całe szczęście że spotkałem Mariusza w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu.Po dotarciu na miejsce (Ustroń) na drugi dzień umówiliśmy się w okolicy na oględziny. Wstępna diagnostyka kompem poza kilkoma mniej ważnymi błędami typu elektryka prawego lusterka ,czy nieaktywny czujnik ciśnienia w kole wykazała błędy NOx 4BB2 i 4D16, błędy sondy lambda. Jeszcze 2 mies. wcześniej Komputer sygnalizował mi tez przez kontrolkę Check Engine Soon że coś jest nie tak ,ale wtedy u mnie w mieście nie umiano mi pomóc,wiedziałem tylko że sonda lambda ma złe odczyty ,skasowano błąd i nikt się nie wczuwał gdzie tkwi problem.Jeden majster mówił że złe paliwo drugi że jeszcze coś innego...zero konkretów

Czerwony330d podszedł do sprawy bezinteresownie i z sercem. Po kompie obejrzeliśmy jeszcze raz ten nieszczęsny płyn chłodniczy.Na logikę wydawałoby się że jest wyciek z chłodnicy ale jak się póżniej okazało to tylko olej z intercoolera zaciekał (następna rzecz do wymiany-odma i 2 uszczelki łączące przewód turbina - intercooler) i tak to tylko wyglądało.Następnie sprawdzamy olej w silniku.Nie jest dobrze.Oleju przybyło do max. jest jakby rozwodniony i czarny.Znałem to z mojego poprzedniego e61 gdzie DPF był zapchany i nie wypalał przez co paliwo zbierało się w silniku.Masakra.Co jest??

Pogadaliśmy jeszcze chwilę i umówiliśmy się na następny dzień na sprawdzenie auta u Mariusza w garażu .

Tam zaczęło się dochodzenie co się z autem dzieje.Mariusz obejrzał auto od spodu ,sprawdził wszystko i chłodnica cała ,żadnych wycieków nie ma.Wytypował termostat główny.Jak się okazało strzał w dychę.Zapadła decyzja że tak czy inaczej trzeba spuścić olej silnikowy i zalać nowy.Tak samo z płynem chłodniczym.W drodze do sklepu sprawdził temperaturę silnika w ukrytym menu i okazało się że się silnik jest mocno niedogrzany.Potwierdziła się wstępna diagnoza.Temperatura jaką osiągał to 63-69stopni gdzie powinno być 87-90stopni.Na trasie przycisnął jeszcze na prostej do końca i 335 nie poszło wiecej jak 220km/h gdzie powinno przecież zamykać zegar.wniosek- ewidentnie zapchany dpf..

Zatem kupiliśmy olej silnikowy ,płyn chłodniczy i nowy termostat.Po czym powrót na garaż i wymiana.Czerwony330d się napracował ,mega poświęcenie bo jeszcze z zapaleniem oskrzeli! poszło sprawnie i bez komplikacji ,po wszystkim jazda testowa ,termostat działa, temperatura silnika idealna. Cała nadzieja teraz że dpf jeszcze nie jest fest zapchany i wypalanie będzie się odbywało,co przywróci stabilność działania wszystkich układów.Szczere podziękowania dla Mariusza za cały dzień roboty i max zaangażowanie,gościne no i wracam do ustronia.Już w powrotnej drodze z Żor dało się zauważyć pozytywne skutki całej operacji. Czuć było że Dpf wypala. Jest wtedy inna praca silnika(jakby falami-stała jazda 120 km/h) i temp.silnika rośnie do 93-95 stopni.Oprócz tego spalanie na trasie spadło z 7,9 do 6,5 litra!mega wynik.Wróciłem do ustronia.Na drugi dzień wyjazd pod Zamość jako dalsza część moich wakacji czyli jakieś 450km.Przed trasą płyny okej.Po dojechaniu na miejsce radość wielka,bo Płynu chłodzącego ubyło dosłownie 3mm także tyle co nic i był już czysty!(po powrocie wymienię go jeszcze raz)Olej silnikowy na tym samym poziomie także dpf nie jest do wymiany!Jestem mega wdzięczny Mariuszowi za pomoc i uratowanie silnika.Kto wie jakby się skończył mój urlop.Pewnie assistance ,laweta i powrót do domu..Po czym kolejni "fachowcy" rozkładaliby ręce.Na szczęście tak się nie stało :D Dużo się dowiedziałem i zobaczyłem i wniosek taki że bardzo ważne jest częste sprawdzanie temperatury silnika!Napiszę jeszcze jak wrócę do domu do Świnoujścia (930km) jak się sprawy mają :wink: A Mariuszowi jeszcze raz serdecznie dziękuję i polecam go jako uczciwego fachowca ,fanatyka marki ,człowieka z pasją i ogromną chęcią niesienia pomocy innym!

 

Mój przykład pokazuje do czego może prowadzić uszkodzony termostat główny i dlatego warto poczytać viewtopic.php?f=70&t=229447

 

Poniżej fotki z akcji:

https://www.dropbox.com/sh/ze6u4o5o7xwqhx4/AAAaMC6siM-qr_WSK_Ks_kSLa?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, cieszę się bardzo że mogłem pomóc przed uszkodzeniem silnika, tak naprawdę Tobie również należą się słowa pochwały że natychmiast zareagowałeś na niepokojące objawy bo powiem szczerze gdybyś to olał to silnik na 100% byłby do roboty a tak usuneliśmy problem i wszystko wróciło do normy i najważniejsze spalanie spadło i wypalanie DPF-a powróciło bo powiem szczerze bardzo by było szkoda tego silnika bo przebieg niewielki i stan auta też bardzo dobrym stanie :D :cool2:

Zawsze w miarę możliwości staram się pomagać i będę pomagał dopóki będę w stanie to robić.

Pozdrawiam Mariusz.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

Też polecam tego uzdrowiciela ;)

Byłem dwa razy na naprawach i .... To jest to ..opłaca się jechać te 200 km obie strony niż zostawić na miejscu u naciagaczy

 

 

Dobrze że masz 200 km,uczęszczałbym podobnież jak Ty.Niestety ja do Mariusza mam 800km i w zanadrzu opcje naciągaczy;)

 

Natomiast jeśli chodzi o moje autko to po powrocie na wyspy (900km) płyn w chłodnicy - nic nie ubyło.Olej silnikowy - nic nie przybyło, także pełen sukces.

 

Wyskoczył natomiast ponownie service engine soon.Te błędy nox-a trzeba będzie sprawdzić i usunąć przyczynę.335 musi być igła :nienie: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.