Skocz do zawartości

[BMW E46] Czujnik parkowania / PDC


adrianek20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem odnośnie moich czujników parkowania, mianowicie: od jakiegoś czasu przy włączaniu wstecznego słychać było 5sek dźwięk wskazujący na awarię systemu PDC ( ale nie zawsze). Więc zaczęły się poszukiwania, po włączeniu wszystkie czujniki wydawały charakterystyczne stukanie, więc stwierdziłem, że to musi być jakiś inny problem. Po wizycie na komputerze wyszło, że jeden z czujników jest walnięty dla pewności zostały zamienione kolejnością i w dalszym ciągu wyskakiwał błąd uszkodzonego czujnika. Więc została wyeliminowana wina sterownika jak i instalacji. Po zakupie nowego czujnika, zamontowaniu wykasowaniu błędu czujniki nie dają oznak życia nic nie stuka po włączeniu wstecznego biegu ani nie ma ciągłego sygnału, błędów brak. Został przeprowadzony test głośnika, przeszedł go pomyślnie. W funkcjach komputera diagnostycznego widać że po włączeniu wstecznego biegu odpala się funkcja pomagania przy parkowaniu, ale fizycznie nic nie działa. Miał ktoś z was taki problem? Kostki zostały wyczyszczone i dalej to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co zakładasz kolejny taki sam temat? Jak ostał zablokowany przez zły tytuł to ten też zostanie zablokowany..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładasz kolejny taki sam temat? Jak ostał zablokowany przez zły tytuł to ten też zostanie zablokowany..

 

Ciekawe co mają wspólnego czujniki parkowania z kodem silnika :mrgreen: Jak czujniki są czy to w 330i czy 318i :duh:

Pozdro dla kumatych i dla ambitnej osoby, która to wymyśliła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co widzę to temat jest jeszcze widoczny. A w takim wypadku może ty podzielisz się swoją wiedzą i podpowiesz co może być przyczyną takiej sytuacji w moim samochodzie.

Już raz się podzieliłem, ale jak Tobie to nie wystarcza to może ktoś z większą wiedzą odpowie na temat, który powtarza się srylion razy. Ale racja po co używać wyszukiwarki jak można założyć dwa tematy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.