Skocz do zawartości

E87 130i Osioł by Metal


talme

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko koledzy. Na forum jestem nowy, przynajmniej nigdy tu nie pisałem. Nie jestem za to nowy w świecie trzech liter, miałem dawno temu E46 328i, a później E46 M3 (tutaj je zdokumentowałem: http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?f=17&t=1510 - w sumie 9 lat. Potem przyszło rozstanie, teraz czas na powrót.

 

Kilkanaście dni temu kupiłem sobie autko, z którego wiele razy pokpiwałem, nigdy mi się nie podobało (nadal mi się mało podoba :P) i nie zaliczałem do grona beemek.

Ale gdy w zeszłym roku pojeździłem trochę 116d koleżanki, przeprosiliśmy się i zacząłem się rozglądać za czymś mocniejszym i oczywiście w benzynie. No i mam teraz Osła - szary i o marnej prezencji, ale ma dobre serce (silnik znaczy się :D).

 

Osioł jest już trochę leciwy i napracował się w swoim życiu (2006, przebieg 220000), za to zadbany, z wiarygodnym i udokumentowanym przebiegiem, a co najważniejsze w świetnym stanie technicznym i bez większych przygód. Na razie się poznajemy.

 

Samochód sprawdził DRAY, za co niniejszym dziękuję.

 

Z wyposażenia ma sporo, część rzeczy dołożył Niemiec, za co też mu dziękuję, bo oszczędził mi przerabiania wnętrza na poliftowe. I tak bym to zrobił.

 

Wyposażenie według VIN mam tylko na kartce, więc podaję co ważniejsze rzeczy:

 

Kolor Quarz-Blau Metallic (a wygląda jak typowy szarak, może jak go umyję i zaświeci słonko, to zobaczę ten Blau)

N52B30 - 265 KM

M-Pakiet zewnętrzny i wewnętrzny (to też zasługa Niemca)

Zawieszenie sportowe

Fotele sportowe z elektryką

Podgrzewanie foteli

Kierownica M z multifunkcją

Dostęp komfortowy

Szyberdach

Ksenony z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów

PDC przód i tył

Klimatyzacja automatyczna

Radio Professional

Zmieniarka CD

Tempomat

 

Nie ma nawigacji z czego się cieszę, bo te pierwsze wyglądały koszmarnie. A ja i tak nie lubię jak mi za dużo świeci w aucie w nocy.

 

Wrzucam pierwsze fotki "dla ubezpieczalni", więc są takie jak widać. Jak pogoda zmieni się na pozytywną, to może zrobię jakąś sesję na jaką Osioł czeka. Łącznie z wydobyciem pięknego wnętrza :D

 

http://images76.fotosik.pl/266/9da6d486400f8660med.jpg

http://images76.fotosik.pl/266/b3147ebb06f09730med.jpg

http://images78.fotosik.pl/266/c48997697d1fcad4med.jpg

 

Co zrobiłem po zakupie:

 

kupno felg Styling 207 (na lato zostały 18") i opon Michelin Alpin 5 - opony super!

wymiana oleju, filtrów, płynu hamulcowego, wycieraczek na szybę i na podłogę, geometria

wymiana gałki skrzyni biegów - oryginalna owszem ładna, ale zbyt kanciasta - kupiłem dwie: Performance i klasyczna z M-Pakietu - zostanę pewnie przy tej drugiej

wymiana akumulatora

 

Co w planach:

 

audio z niedużym wzmacniaczem i subwooferem

może zmiana mapy, aby żwawiej na gaz reagował na niskich obrotach

może polerka i renowacja lakieru (zobaczę na wiosnę)

sprzedaż i zakup 335i ;)

 

Teraz wrażenia z jazdy.

 

Zacznę od tego, że jestem marudą, więc na początku co mniej mi się podoba.

 

1) Widoczność i przestrzeń w środku - ale to 1er, więc to takie marudzenie proforma, że woda jest mokra

2) Trochę za wolne czasami - ale jak się jeździło poprzednio M3, to wspomnienia się narzucają

3) Brak wskaźnika temperatury oleju - wiem, że po lifcie był, więc może da się licznik podmienić i podpiąć czujnik?

4) Słabe hamulce - ale może to wina starego płynu - napisałem, że zmieniłem, ale faktycznie zrobię to dopiero jutro ;)

 

Co mi się podoba?

 

1) Kompromis między szybkim a praktycznym autem - zwykły hatchback, składane siedzenia, 5 drzwi czyli wszystko co lubi twoja rodzina i przyjaciele, a do tego 265 KM, co lubisz ty :)

2) Byle jaki wygląd - w końcu dresiarze nie będą mnie zaczepiać na stacji i pytać "to oryginalna emka?!"

3) Zawieszenie - jest sztywno, ale nie twardo

4) Dźwięk - co prawda czasem trochę buczący na dole, ale za to niski i charakterystyczny - dźwięk na wysokich obrotach to już piękna muzyka

5) Cena - za tyle co dałem dostaję naprawdę dużo w porównaniu z nowymi autami z automatem i dźwiękiem silnika z głośników

 

To tyle na dziś, będę apdejtował jak będzie o czym :) A myślę, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu:) Też się zdecydowałem na 130i w październiku 2015r. Autko świetne, naprawdę nie miałem lepszego. Niestety muszę sprzedać bo mało praktyczne - nie zapakuje się jadać z narzeczoną do Holandii :/ I nie przegadam jej, żeby brała mniej rzeczy :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Rozumiem problem, ja akurat z tym kłopotu nie miałem, dla nas auto jest wystarczające nawet dla 4 osób od czasu do czasu.

 

Mam jeszcze pytanko. Zastanawiam się nad lampami przednimi. Pierwszy właściciel zmienił tylne na poliftowe, ale jakoś nie potrafię dopatrzyć się różnic w przednich - jak to najłatwiej poznać?

Chciałbym zmienić angel eyes na białe i jaśniejsze, a do tych poliftowych można pakować mocniejsze żarówki. No i nie wiem, które mam. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie chyba jest coś kombinowane ale wychodzi na to, że masz xenon pre lci, chociaż dziwne bo środek jest ciemny w lampie a pre lci były jasne.

Tu masz pre lci

https://www.google.pl/search?q=bmw+e87+xenon+lci&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-mMnNr8fKAhWHXiwKHX-eB0sQ_AUIBigB#imgrc=whKcMX6SM6oSGM%3A

a tu lci

https://www.google.pl/search?q=bmw+e87+xenon+lci&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-mMnNr8fKAhWHXiwKHX-eB0sQ_AUIBigB#imgrc=bmVzvidgrG2X1M%3A

 

Nie jestem pewien co do pre lci, ale w lci dlugie swiatła masz w xenonie, czyli w tych "okrągach" od drzwi a te okrągi od środa są do angel eyes i w lci widać właśnie tą kulke a pre lci widać zarówke w tych srodkowych okragach.

 

Mam nadzieje, że wszystko zrozumiałe napisałem :mrgreen: no i według mnie masz pre lci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taucher, a jak myślisz? ;)

 

@Duffy, dzięki za obszerne wyjaśnienia i linki, jutro przyjrzę się dokładnie moim lampom. A nie mogło być też tak, że to zależy czy lampa jest bi-xenon czy xenon? Czy po liftingu wychodziły tylko z bi-xenonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taucher, a jak myślisz? ;)

 

@Duffy, dzięki za obszerne wyjaśnienia i linki, jutro przyjrzę się dokładnie moim lampom. A nie mogło być też tak, że to zależy czy lampa jest bi-xenon czy xenon? Czy po liftingu wychodziły tylko z bi-xenonami?

 

po lifcie jest tak

Zwykły xenon

https://www.google.pl/search?q=bmw+e87+xenon+lci&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjF3te5-MnKAhWGZw8KHac8CqcQ_AUIBigB#imgrc=u_0tClYumThY4M%3A

 

a to bi-xenon

https://www.google.pl/search?q=bmw+e87+xenon+lci&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjF3te5-MnKAhWGZw8KHac8CqcQ_AUIBigB#imgrc=DMA1PJla2Cd5gM%3A

 

Nie mam pojęcia jak było przed liftem, ale prawdopodobnie jest tylko zwykły xenon

 

u Ciebie ta lampa wygląda tak tylko z czarnym środkiem,

https://www.google.pl/search?q=bmw+e87+xenon+lci&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-mMnNr8fKAhWHXiwKHX-eB0sQ_AUIBigB#imgrc=whKcMX6SM6oSGM%3A

 

więc może ktoś po prostu środek przemalował na czarno lub wymienił ? bo nigdy nie widziałem na serio oryginalnych xenonow pre lci z czarnym środkiem

 

ps.

Ksenony z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów

to jest z rozkodowanego vinu ? jesli tak to mozliwe ze masz wlasnie bi-xenon pre lci dlatego środek jest czarny może tak się je rozpoznawało, a jeśli nie to rozkoduj vin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się lampom i na pewno mam zwykły xenon z żarówką dla długich. A środek chyba jednak jasny, tylko na tym zdjęciu tak wyszło.

Pytanie - co kupić, żeby zmienić ringi na białe i jaśniejsze - cree mark ledy? Jedni to polecają, inni odradzają. Są różnej mocy - te mocniejsze dla poliftingowych lamp. Co się stanie gdy założy się je do przedliftingowych? Będą się grzały, będą błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic nie pisałem ostatnio, bo i nie było specjalnie o czym. Nic nie zmieniałem, nic się nie popsuło, ale od paru dni czuję powiew wiosny. Inni kierowcy próbują się z Osłem ścigać, co zawsze kończy się dla nich porażką i pewnie zdziwieniem ;)

 

Zdążyłem się już przyzwyczaić do tego auta i nie traktuję go jako coś niezwykłego, dlatego takie reakcje jak dziś są dla mnie dużą przyjemnością i gratyfikacją z posiadania takiego samochodu.

Spotkałem się z koleżanką, posiadaczką E87 116d i tyle "łał" i "oh" nie słyszałem od dawna :D Podobało jej się wszystko, od foteli, przez kierownicę, dźwięk silnika i przyspieszenie. Dopiero gdy zobaczyła ile pali to stwierdziła, że go jednak nie kupi ;) A ja myślami jestem już trochę w 335i albo 435i...

 

Aha. Zastanawiam się nad tanim upgradem dźwięku, tak do tysiaka z hakiem. Nie planuję mieć tego auta dłużej niż pół roku, może rok, więc wstawianie dobrego audia odpada, ale to co gra (zwykłe radio Professional z paroma głośnikami) to największa bolączka tego samochodu. Jakiś Logic7, wzmacniacz Alpine? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem jeszcze w pełni nie ogarnąłem, bo jeżdżę mało i w różnych warunkach. W mieście gdy się zrobiło cieplej i miałem trochę dłuższe odcinki, trochę korków, trochę ścigania trzymał się w okolicy 14,5.

Gdy było zimno i jeździłem na bardzo krótkich odcinkach przekraczał 17. Na trasie przy spokojniejszej jeździe (120-140) zeszło poniżej 11, gdy się jedzie 160-200+ to przekroczył 13. Na trasie nie po autostradzie pewnie by zszedł poniżej 10. W M3 miałem podobnie na trasie, w mieście więcej.

 

Ktoś coś z tym audio podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zestaw dedykowany od alpine do 1 daje rade, roznica spora w porownaniu do zwyklych (wiem to jedynie z opinii uzytkowinikow forum, sam sie przymierzam do tego moda od dluzszego czasu, ale brak czasu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.