Skocz do zawartości

e91 wolno reaguje pedał gazu


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam bmw e91 około 3 miesiące, ściągałem z niemiec. Wszystko było ok, aż nagle zauważyłem, że pedał gazu zaczął reagować z opóźnieniem. NP: gdy startuje to jest wszystko ok, ale gdy jadę około 60 km/h i wcisnę pedał powiedzmy 2/3 (aby nieredugował) to tak wolno się rozpędza.... dopiero potem łapię. Ostatnio też dolewałem oleju i znów pokazuje...

 

Chciałbym dodać przy okazji, że gdy skręcam np w prawo przy większej prędkości około 80km/h to coś jakby huczy niby łożysko, ale to nie ono, dodatkowo przy skręcie coś jakby z tyłu się"turlało". Możecie coś poradzić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze zdecydowanie turbo nie ładuje, podepnij kabelek i sprawdz błędy i ewentualnie parametry, Bmw w moim mniemaniu słabo się zbiera z dołu więc albo powinien zejść bieg niżej albo słabo dmucha. Też tak miałem że zdecydowanie za późno wstawało ale regulacja sztangi turbo troszkę pomogła. Można zresetować skrzynię i powinna pracować troszkę lepiej co skutkuje szybszą zmianą na niższe przełożenie. Można też uaktualnić soft skrzyni jednak jak to robiłem to pod wpływem środków odurzających ,bo można uwalić moduł.

Jeżeli chodzi o olej to ściągnij rurę łączącą filtr powietrza z Turbo i popatrz jaka tam idzie ilość oleju przez odme ewentualnie poszukaj wycieków.

Sprawdź również stan dpf i ewentualnie ile km przejechał od wypalenia.

Co do hałasu to na podnośnik i oględziny nic tu nikt nie poradzi, no chyba że trafisz jasnowidza.

pozdr

masz tez jeszcze coś do poczytania z reszta temat trapiący wielu nabywców 2.0d

viewtopic.php?f=70&t=186871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.