Skocz do zawartości

Problem z ABS


Locha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum. Wiem, że były już podobne tematy jednak postanowiłem napisać nowy. Mój problem polega na tym, że ok 2 tyg temu wsiadłem do auta, uruchomiłem silnik i pach zapaliła siękontrolka abs-u i za chwile tryb awaryjny skrzyni. Zdziwiłem się bardzo bo bemka jeszcze nigdy mnie nie zawiodła nawet przy -30 stopniach. Zgasiłem motor, odpaliłem raz jeszcze i wszystko było ok. Po przejechaniu kiluset metrów zapalił się ABS. Pomyślałem, że może coś przymarzło jednak po nocy w garażu dalej to samo. Pojechałem na komputer gdzie stwierdzono błędy czujnika prawego tył i prawego przód. Wyjąłem przedni czujnik,wyczyściłem, czujnika z tyłu nie dałem rady wyjąć. Pojechałem do drugiego fachowca - stwierdził, że był błąd przedniego czujnika ale juz nie ma za to został tył prawy. kupiłem czujnik Firmy ATE dobierając go po numerze fabrycznym części. wymieniłem czujnik no i jadę na przejażdzkę. Hmm kontrolka zgasła po przekręceniu stacyjki(test), wyjeżdzam na ulicę bach ponownie zapaliła się kontrolka ABS-u z tym, że teraz nie działa mi tez prędkościomierz, wskaźnik zuzycia paliwa i km. Co jest do cholery?? czujnik nie dobry?? nie taki?? wcześniej działał obrotek itd tylko ABS nie działał no i czasem ( nie zawsze) skrzynia wchodziła w tryb awaryjny. Poradźcie co robić? Jutro jadę na kompa ale czy to nie strata pieniędzy?? każde podłączenie to 50zł a to już 4 raz będziwe w przeciągu tygodnia .. pozdrawiam

 

 

 

Dziś byłem na komputerze i teraz mam błąd czujnika tylnego lewego.. normalnie dziwne.Jeden wymieniłem to teraz drugi umarł?? Myślicie, że to moze być sterownik? Bo elektryk powiedział ,że akurat te sterowniki który posiadam sie nie psują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak spojrzysz pare postów nizej to ja miałem ten sam problem, niestety zima.

Czujnik odpowiedzialny za predkosciomierz ,economizer, kilometry i td to własnie lewy tył

u mnie sie zaczelo od niego ktory oczywiscie wymienilem a potem dalej no i na kompie pokazało wszystkie oprocz tego co wymieniłem .

T ez mi sie wydawało ze to niemozliwe ale niestety.

Jerzeli masz asc to jest duze prawdopodobienstwo ze to sterownik a jerzeli dsc to 100% czujnik

Ja tych trzech nie wymieniałem poczysciłem i pomogło czasami tylko zaswieci .

Aha nie wystarczy czyszczenie samego czujnika musisz wyczyscic rownierz koło zebate abs-u bo z niego czyta czujnik przerwy między zębami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

BMW 735i z 1999roku mam problem z ABS po ruszeniu w lewym przednim kole podczas hamowania

załącza się ABS po dłuższej chwili jazdy zapala sie kontrolka ABS, ! , oraz antyposlislisg.

Wymieniłem klocki oraz tarcze hamulcowe , czujniki ABS (sensory), łożyska, piasty oraz

płyn hamulcowy problem nadal jest mechanicy i ich komputery rozkładają ręce pomoże ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.