Skocz do zawartości

Jaki interfejs do E92 335i?


michal_5000

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad narzędziem do diagnostyki/kodowania. Chodzi mi o jakieś bardziej zaawansowane opcje konfiguracyjne (jak opisane tutaj), odczyt błędów, czy nawet zarejestrowanie głupiego akumulatora po wymianie... :duh:

 

Pacjenci to E92 335i z 2006 i 2007 r.

 

Myślałem o rozwiązaniach typu interfejs na Bluetooth + apka na Androida. Na zagranicznych forach prym wiedzie chyba Carly. Czy ktoś może wypowiedzieć się o tym rozwiązaniu lub o dowolnym innym?

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Używam Carly for BMW (dawniej BMWhat) i mogę Ci szczerze polecić tą aplikacje, odczytuje błędy, usuwa je, koduje różne ciekawe funkcje w samochodzie, rejestruje nowy akumulator lub koduje nową pojemność i rodzaj baterii, wymuszenie regeneracji DPF-a (jeszcze nie dla wszystkich silników) i kilka innych bajerów. Tu masz temat poświęcony tej aplikacji: viewtopic.php?f=48&t=207723
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja mam odmienne zdanie, to tylko ciekawa zabawka, jak ktoś jest w drodze to w razie awarii się przydaje można ze sobą wozić w samochodzie i korzystać z telefonu

i to na tym się kończy, o wiele lepszy jest interfejs K-dcan w zasadzie to wszystkie modele bmw od e38, e39,e46,e53,e60,e65,e70,e71,e87,e90 nawet seria F chodzi chociaż do f-seri to ENET lepszy, K-dcan z pakietem standard tools INPA NCS WINKFPT tool32 oczywiście nie wspominając o ISTA D

nawet lepszy jest Pa-saoft (od e38 do e53,e83) i późniejsza wersja k-dcan BMW scaner z BMW DASH

oczywiście twoje e92 335i to też bardzo dobrze chodzi z K-dcan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIN co Ty tak nie lubisz tego androida :P Moim zdaniem dla amatorskiego zastosowania carly for bmw bądź ten nowy co ja wrzucałem deep obd for bmw styknie. Wiadomo że NIE zastąpi takich programów jak inpa czy ista, no ale jakaś alternatywa to jest.

Dla przykładu podam , ostatnio był u mnie kolega i carly pokazało te same błędy co rheingold. No i najważniejsze w sumie tak jak wspominałeś , carly mamy zawsze pod ręką ;)

Plusem carly w przypadku kodowania jest też automatyczny zrzuć backup w razie jak coś namieszamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja pozwole sobie zacytować kolegę Tombo.

 

 

 

Tak na bazie doświadczenia. Padł mi sterownik silnika (woda w tej komorze co ster siedzi).

Inpa powiedziała błąd wtryskiwacza bank1 bank2 -to wszystko.

BMWhat -internal ecu error.

Ista/d - błąd sterowania wtryskami z notką że problem leży po stronie sterownika dde a nie wtryskiwaczy.

Reasumując bmwhat trafniej okresliło problem niż inpa...

Tą apką można kodować -oczywiście wybrane funkcje przez autora. Z zastrzeżeniem że dobierzesz prawidłowy adapter/interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pytanie było jaki interfejs do e92 , nie mam nic do androida nawet mam to zabawkę i to nie tylko bmwHatt ale inne też, dobry jest Torque z elm327 konfiguracja czy interfejsu przez usb czy na bluetooth nie jest trudna , ale nadal uważam że INPA do diagnostyki bmw jest najlepsza a NCS do kodowania razem z NCSDUMMY i BMW coding tool z interfejsem K-dcan a jak przytaczamy wypowiedzi o skuteczności takich programów to proszę viewtopic.php?f=48&t=288856
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale nadal uważam że INPA do diagnostyki bmw jest najlepsza

Wątpliwy pogląd

Sory, ale jesteś za krótko na forum i za mało się udzielasz (a w zasadzie to handlujesz) aby być wiarygodnym źródłem informacji .

Inpa - dlatego że jest szybka , dodatkowo na SSD sprawdzenie błędów trwa np e 60 kilka sekund , wiadomo że jak z błędami chce się wejść głębiej to ISTA D chociaż teraz błędy w ISTA D są już po polsku , co jest dodatkowym ułatwieniem dla tych co słabo znają angielski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale nadal uważam że INPA do diagnostyki bmw jest najlepsza

Wątpliwy pogląd

Sory, ale jesteś za krótko na forum i za mało się udzielasz (a w zasadzie to handlujesz) aby być wiarygodnym źródłem informacji .

Dziwne rozumowanie, w którym nie ma logiki. Mój termin pobytu na tym forum no to w żaden sposób nie jest związana z tą informacją, którą ja piszę :)

Inpa - dlatego że jest szybka

Inpa - bałałajka do odczytu błędów i trochę więcej. A diagnostyka to nie czytanie błędów i ich wydruk.

chociaż teraz błędy w ISTA D są już po polsku

ten problem ma indywidualny charakter, angielski to język międzynarodowy, powinien znać przynajmniej dla siebie.

 

Ja to w ogóle nie wiem polskiego i piszę ci to na polskim banalne z powodu szacunku. Dlatego nie warto robić takie wnioski opierając się na mój termin pobytu na tym forum.

Jest w diagnostyce 5 lat (nie tylko BMW) i wielu rzeczy nie wiem, a ty za pomocą INPA diagnozy próbujesz stawiać. Oprócz INPA i ISTA jest jeszcze bardzo dużo dodatkowych programów, które bardzo ułatwiają życie w diagnostyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aaaaaa - get it :D INPA = BAŁAŁAJKA

 

ISTA = http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/56/e3/56e37d44d53bc1c4108e8d4530578b55.jpg?itok=hS2JVixH

Tak jest, Ista - ciężka bałałajka :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.