Skocz do zawartości

BMW e46 320d - zamula, duże spalanie, sprzęgło


Dudnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jakiś czas temu zakupiłem bmw e46 320d, 2001r sedan. Z początku byłem zadowolony jednak po czasie zacząłem dostrzegać kilka niepokojących usterek. Jako, że jest to moje pierwsze auto chciałbym się co nie co dowiedzieć co może być nie tak zanim udam się do mechanika bo jak wiadomo Ci dodaliby kilka nowych usterek, gdyby zauważyli że jestem nie w temacie.

 

1. Sprzęgło łapie przy końcu i muszę dodać nieco gazu żeby nie zgasł przy ruszaniu. Czytałem trochę tematów i kilka myśli jakie nasunęły mi się to dwu masa choć nie jestem pewien.

2. Samochód przy załóżmy 2 biegu i przy prędkości 20 km/h zaczyna powoli szarpać, muszę wrzucić na luz albo wcisnąć sprzęgło. Znajomy ma podobne bmw tylko benzyne i jemu jakoś przy 10/km zaczyna powoli szarpać u mnie dość za wcześnie.

3. Samochód czasami zamula, przykładowo przy wrzuceniu 2 biegu przy około 1700-1900 obrotów i wciśnięciu gazu dosłownie w deche samochód nic nie robi tak jakby go coś trzymało dosłownie, po około 2 sec zaczyna łapać i wtedy się rozpędza szybko.

4. Samochód pokazuje spalanie nierealne, średnie spalanie w dieslu 2.0 doczytałem w internecie że powinno dojść max do 10l/100 w mieście, w trasie około 7l/100 nawet mniej a u mnie w mieście pokazuje spalanie 17-18l/100 przy jeździe z deptaniem że tak powiem a przy normalnej jeździe ekonomicznej pokazuje 12-14l/100 więc to jest i tak zdecydowanie za dużo.

 

Przeczytałem mnóstwo tematów i po części ludzie kierują mnie na turbinę, że to przez nią jest takie spalanie i samochód zamula, z tego co wiem regeneracja turbiny do bmw e46 320d kosztuje około 1000zł.

 

Dlatego piszę ten temat, chciałbym się dowiedzieć co może być nie tak i jakie koszty poniosę za naprawę i czy wgl warto naprawić ten samochód czy lepiej go sprzedać i nie inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zmien sprzeglo i dwumas, ewentualnie nagraj film dla oceny gdy np wciskasz powoli sprzeglo (kamera/mikrofon pod próg kierowcy), pojezdzij po mechanikach niech popatrzą i ocenią

2. szarpanie nie ma prawa wystepowac, powodow moze byc masa, tylko komp i live data, wczesniej zapisane bledy i ich analiza, kasowanie, ponownie sprawdzenie co wróciło, eliminacja juz nie kasowaniem a prawidłową naprawą, ponownie live data i analiza i tak do skutku az będzie zero błedów i live data wzorowe

3. to samo co wyzej

4. to samo co wyżej, gdy juz sie uporasz z problemami, a masz je na 100% gdyz 2.0d nie ma prawa spalic wiecej jak 10l (manual) w najwieksze mrozy w najgorszym miescie..., spalanie rzedu 17litrow to jakies science fiction, proponuje zalac do pelna, pozniej dotankowac, porownac z kompem i skorygować spalanie aby pokazywał prawdę

 

nic wiecej co napisałem nie wydumasz, chyba ze lubisz wróżby, kawę pije rozpuszczalną ale o 19godz bede pił herbatę więc mogę z fusów powróżyć

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim poprzednim aucie czyli 320d tylko że 136 miałem identyczną sytuację ze spalaniem, po mieście na kompie średnio 13-15 przy spokojnej jeździe a przy dystrybutorze wychodziło 6,5 - 7 trasa na kompie 8-9 a według tankowania 4,5 - 5,5 wiec olałem to i jezdziłem tak jak jest wiec potwierdzam że może świrować tak komputer. Próbowałem skonfigurować to inpą ale nic to nie dąło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szarpaniem miałem dwa lata temu bardzo podobne problemy, wymieniłem kompletne sprzęgło i dwumas. Koszty były nie małe, ale szarpanie i gaśnięcie przy ruszaniu ze świateł się skończyło. Dwumas jak ma zbyt duży luz to hałasuje i wibruje od niego buda, czuć to w fotelu kierowcy. Mi polecili wymienić więc kupiłem, ale przy wymianie okazało się że jest w porządku. Miałem już kupiony więc wpadł na sprzęgło, zabolało choć do dziś (odpukać) ze sprzęgłem jest spokój. Spalanie masz kosmiczne, nie dymi Ci ostatnio bardziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gibek2 też mam własnie 136km więc może i tyle nie pali ale w takim razie czemu tak pokazuje?

Dobrodziej1983 mi auto tylko i wyłącznie szarpie gdy powoli zbliżam się do małej prędkości a przykładowo wbity jest 2 bieg, ale moim zdaniem zbyt szybko zaczyna szarpać. Jeżeli chodzi o ruszanie bez problemu rusza, czasami jak sprzęgło za szybko puszczę to wiadomo poszarpię troche ale to chyba jest normalne. Dymi? nie zwróciłem na to za bardzo uwagi ale wydaje mi się, że nie. Dzisiaj dla porównania odpaliłem swoje auto i kolegi audi a4 diesel, i teoretycznie tak samo kopcą moje może nawet mniej.

Dodam tylko bo nie wiem czy to może mieć wpływ, gdy auto stoi jakieś 24h bez odpalania przy aktualnych przymrozkach po odpaleniu strasznie głośno chodzi silnik przez jakieś 30 sec góra do 2 min i później stabilnie. Tylko i wyłącznie tak mam jak napisałem wcześniej, gdy auto stoi długo może i jest to normalne przy aktualnych stopniach na - ale wolę napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

///Odświeżam temat

 

Wczoraj podłączyłem auto do komputera, pokazało mi 4 błędy, między innymi EGR, jednak to nie tego wina bo po prostu jest odłączony dlatego pewnie go pokazało. Znajomy sprawdzał czy nie jest może zapchany ale jest czyściutko.

Pokazało też obwód modułu sterowania świecy żarowej jednak moim zdaniem też to odpada, ponieważ auto odpala bezproblemowo nawet po silnym mrozie.

Została ostatnia opcja i kilka osób potwierdziło to, że całe zamulanie jak i spalanie jest zapewne winą przepływki.

 

zdjęcie: https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/12507442_942945032451210_8981648516122031168_n.jpg?oh=a5c6ee51b8de8318ebfc8539056d398a&oe=56923C1F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac wnioskow nie wyciagasz z tego co zostało napisane

komp i live data

 

to czego używasz jest do niczego bo jest do wszystkiego

a twojego teorie i tłumaczenia są tyle warte co zeszłoroczny snieg

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko bo nie wiem czy to może mieć wpływ, gdy auto stoi jakieś 24h bez odpalania przy aktualnych przymrozkach po odpaleniu strasznie głośno chodzi silnik przez jakieś 30 sec góra do 2 min i później stabilnie. Tylko i wyłącznie tak mam jak napisałem wcześniej, gdy auto stoi długo może i jest to normalne przy aktualnych stopniach na - ale wolę napisać

 

To że głośniej chodzi w obecnych temperaturach to zupełnie normalne. A wracając do szarpania.. Jeśli rusza płynnie to wątpię że chodzi o sprzęgło.. Jedynym dobrym dla Ciebie i Twojego auta rozwiązaniem będzie jak zrobisz tak jak pisze kolega Puzon, czyli komp i live data. Od tego zacznij..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.