Skocz do zawartości

E63 uchylanie i domykanie szyb podczas wsiadania


maciek_zdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę ten post informacyjnie bo nie mogłem znaleźć tematu który dotyczy błędu szyby czyli podczas wsiadania/wysiadania szyba nie reaguje na otwarcie/zamknięcie drzwi a na komputerze wyskakuje na żółto znaczek drzwi z uchyloną szybą.

 

Problem jest bardzo prosty do rozwiązania mianowicie szybę z którą jest problem należy ponownie zaprogramować: przy zamkniętych drzwiach opuścić delikatnie szybę a następnie podciągnąć ją do samego końca i przytrzymać podniesiony przycisk szyby przez 5s, szyba zaprogramowania będzie uchylać się przy otwarciu drzwi i domykać po ich zamknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to tak w każdym aucie niezależnie od marki. Najczęściej się rozprogramuje po odłączeniu zasilania (akumulatora). Na ogół nie trzeba otwierać szyby, tylko dać sygnał zamykający i przytrzymać do tyknięcia żeby sterownik ustalił pozycję krańcową szyby.

Szyberdach jak masz to przytrzymaj przycisk uchylania szyberdachu przez kilkanaście sek kiedy jest zamknięty. Powinien się zacząć otwierać.

Trzymaj cały czas wciśnięty przycisk, do momentu kiedy zakończy cały cykl i zatrzyma sie w pozycji zamkniętej. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam akurat ten błąd, szyba kierowcy nie domyka sie po wejściu do auta i nie reaguje na żadne działanie, tzn nie da się jej opuścić ani podnieść. Próbowałem przytrzymać w każdej pozycji, słychać tylko przekaźnik, nic więcej. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.