Skocz do zawartości

[E46][Video] Pomocy! Czujnik ABS nie pozwala mi jechać!


haxigi

Rekomendowane odpowiedzi

ok panowie, jeszcze jedno pytanie. Przy awarii lewego czujnika może prędkość być mierzona, czy zawsze przestaje pokazywać? Mi właśnie raz pokazuje, raz przestaje i tak w kółko.

 

czujnik który miałem, to ATE, właśnie go wyjąłem. Tył prawy który padł również był ATE bo mam go leżeć cały czas. Co ciekawe, oba czujniki w tym wkręcanym elemencie mają jedno wgniecenie (raz większe, raz mniejsze) od tej strony, która jest nad tym co się obraca w kole (jakaś zębatka)

Nowe według zdjęc na google takiego czegoś nie mają, więc sugeruje mi to na uszkodzenie mechaniczne czujnika. Coś w środku musi rysować ten element dlatego się wgniótł. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam nowy czujnik. Teraz też ATE i problem nadal ten sam. Wczoraj wyskoczył błąd, dzisiaj go nie ma, ale w trakcie jazdy sama włącza się kontrolka DSC i hamuje auto co jakiś czas. Mechanik w serwisie mówi, że nie wie co to może być :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że po wymianie czujnika abs trzeba wykasować wszystkie błędy i zrobić dodatkowo kalibracje czujnika skretu ,można to zrobić inpą.

 

 

Może coś w tym być. Miałem poprawiany ręczny i wymieniany sworzeń z przodu po prawej. Dodatkowo miałem też robioną zbieżność, ale coś puściła chyba bo jadąc prosto mam lekko kierownice skręconą w lewo (raptem kilka stopni). Niedługo po tym padł mi prawy czujnik. Teraz po wymianie mam problemy z lewym.

 

Czy powinienem najpierw ustawić zbieżność, a potem wykonać tę kalibrację?

 

No i najważniejsze pytanie jak to zrobić, znalazłem tylko opis, że:

 

Ustawianie czujnika skrętu LWS

 

Ustaw kierownice dokładnie na środku.

 

Otwórz Toolset32 paczki Inpy

Załaduj: SGBD Gruppendatei Laden

Wybierz plik *.prg zaczynającego się z LWS (dla danego modelu)

Wybierz LWS_INITIALISIERUNG

 

@EDIT

Sprawdzałem w INPA tam gdzie jest DSC, "Steering Angle Sensor" i błędów żadnych nie pokazuje. Chyba, że w złym miejscu byłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poprawna zbieżność później kalibracja.

 

Nagrałem też filmiki z inpy. Jeżeli piszczy i wywala błąd to słyszę, że lekko obroty falują i też napięcie na lewym sensorze skacze.

 

Kąt skrętu:

https://www.youtube.com/watch?v=0BUVX1G0UDQ

 

DSC odczyty:

https://www.youtube.com/watch?v=RtyDC1_Dz4A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.